آشنایی با کشور نروژ

تحصیل در سوئد > اطلاعات عمومی  > آشنایی با کشور نروژ

آشنایی با کشور نروژ

آشنایی با کشور نروژ

آشنایی با کشور نروژ

آشنایی با کشور نروژ

نروژ کشوری واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی در بخش شمالی اروپا که به پادشاهی نروژ معروف است ، پایتخت این کشور شهر اسلو و جمعیت مردم این کشور به طور تقریبی حدود ۵ میلیون نفر است .

زبان رایج در این کشور زبان نروژی که به دو بخش سامی و نو تقسیم می شود لیکن با وجود عدم وجود زبان انگلیسی در این کشور مردمان آن تسلط بالایی به این زبان داشته که در نتیجه کشور نروژ از نظر تسلط به زبان انگلیسی جایگاه چهارم را کسب کرده است ؛  همچنین واحد پول این کشور نیز کرون نروژی (NOK) است.

کشور نروژ با کشور سوئد از سمت شرق ، با روسیه و فنلاند از سمت شمال شرق و از سمت جنوب با تنگه اسکاژراک هم مرز می باشد .

یکی از امتیازات مهم کشور نروژ وجود نفت خام ، معدن ،آب شیرین و گاز طبیعی است که سبب شده اقتصاد این کشور رونق فراوانی بیابد.

درآمد سرانه در کشور نروژ دلیلی است تا نروژ جایگاه چهارمین کشور دنیا را از حیث صندوق بین المللی پول از آن خود کند؛ سال تاسیس و ایجاد این کشور به ۱۱۴۵ سال قبل باز می گردد.

شهرهای استاوانگر ، برگن و تروندهایم از شهرهای بزرگ و مهم کشور نروژ به حساب می آید ؛ همچنین کشور نروژ را می توان جزو کشورهای ثروتمند حوزه اسکاندیناوی در نظر گرفت .

آشنایی با کشور نروژ – آب و هوای کشور نروژ

آب و هوا در این کشور موجی از سرما را به همراه دارد اما تغییرات آب و هوایی بسیاری را در این کشور باید در نظر گرفت ؛ به طور مثال دمای هوا در تابستان ممکن است حتی ۱۷ درجه بالای صفر افزایش و در فصل زمستان نیز تا ۱۷ درجه زیر صفر کاهش داشته باشد .

در نواحی کوهستانی نیز به طور معمول هوا به صورت سرد و همراه با سوزش برف می باشد و بالعکس در نواحی جنوبی هوا به صورت اعتدال است ؛ در بخش شمالی نیز معمولا شش ماه از سال سرد و شش ماه دیگر گرم می باشد.

در این کشور در ماه هایی مانند آگوست و جولای به دلیل این که روزها طولانی تر و شب ها کوتاه است میزان جذب توریست بسیار بالاست که این موضوع سبب شده تا هزینه های سفر به این کشور نیز در این زمان ها بیش از حد معمول شود.

آشنایی با کشور نروژ – اقتصاد و دموکراسی

کشور نروژ از جمله کشورهایی می باشد که در آن آزادی در گفتار و دموکراسی به طرز چشم گیری زبانزد باشد همچنین بعد از کشورهای دانمارک و سوییس کشور نروژ به عنوان کشوری شاد و مثبت معرفی شده است .

نکته قابل ذکر این که نرخ تورم و بیکاری در این کشور به طرز قابل توجهی روند نزولی داشته و به ترتیب ۲ درصد نرخ تورم و ۴ درصد نرخ بیکاری شامل می شود  ؛ از حیث توسعه شاخص انسانی کشور نروژ طی مدت زمان ۱۵ ساله جایگاه اول و دوم را کسب کرده است .

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل یا کار در کشور مرفه نروژ را دارند به طور کلی در حدود ۱۶ درصد جمعیت را شامل می شوند .

 

گروه آتیه آفرینان ایرانیان-مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیلی و اقامت در اروپا 

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید