اقامت دائم ایسلند

تحصیل در سوئد > اقامت و تابعیت  > اقامت دائم ایسلند

اقامت دائم ایسلند

اقامت دائم ایسلند

اقامت دائم ایسلند

 

ایسلند یکی از کشور های شمالی اروپا می باشد . بیش از نیمی از کشور ایسلند فلاتی است که ۴۰۰ متر از سطح دریا بلندی دارد و فاقد پوشش گیاهی است. ایسلند به دلیل محیط زیست زیبا و دست نخورده ای که دارد سالانه گردشگران بی شماری را به خود جذب می کند. بسیاری از افراد از سراسر دنیا وجود دارند که علاقه مند به زندگی در این کشور هستند به همین منظور باید سعی کنند که از طریق اقامت دائم ایسلند را بدست آورند. برای کسب اقامت دائم ایسلند راه های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنند. در این مقاله در خصوص هر کدام از این راه ها توضیحاتی ارائه می کنیم.

 

اقامت دائم ایسلند – کسب اقامت دائم ایسلند از طریق کار

 

ایسلند یکی از کشور هایی است که به دلیل نرخ بیکاری ۳ درصدی آن که نرخ نسبتا پایینی است می تواند گزینه ایده آلی برای کسب اقامت ایسلند باشد. برای کار در ایسلند فرد خارجی می توانند نسبت به پیدا کردن کار و اخذ اقامت ایسلند اقدام کند معمولا برای اینکار می تواند با تماس با مراکز کاریابی این کشور و با تماس مستقیم با شرکت هایی که نیاز به نیروی کار دارند اقدام کرد. در صورتی که فرد خارجی موفق به دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما و یا شرکتی شود می تواند با مراجعه به سفارت ایسلند در کشور خود و طی کردن مراحل مختلف به اقامت موقت یک ساله کاری ایسلند دست پیدا کند. شرط دریافت اقامت دائم ایسلند از طریق کار ۵ سال زندگی فرد در خاک کشور ایسلند و بدون داشتن سابقه کیفری است.

 

اقامت دائم ایسلند – کسب اقامت دائم ایسلند از طریق تحصیل

 

یکی از راه های دستیابی به اقامت دائم ایسلند که بسیار در بین جوانان طرفدار دارد مهاجرت تحصیلی به ایسلند و تحصیل در دانشگاه های ایسلند است . افراد متقاضی تحصیل در ایسلند می توانند در صورت داشتن شرایط لازم برای تحصیل در ایسلند اقدام به این کار کنند. برای تحصیل کارشناسی در ایسلند نیاز است که دانشجویان حداقل مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده باشند همچنین تسلط کافی به زبان ایسلندی را داشته باشند. تحصیل کارشناسی در ایسلند عموما به زبان ایسلندی انجام می پذیرد به همین منظور دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه های این کشور یک دوره یک ساله زبان ایسلندی را در دانشگاه های ایسلند بگذرانند تا واجد شرایط ورود به کلاس های درس در دانشگاه های ایسلند باشند. تحصیل کارشناسی در ایسلند معمولا چهار سال به طول می انجامد و دانشجویان در مدت زمان تحصیل باید دروس رشته تحصیلی خود را با نمره قبولی پشت سر بگذراند. تحصیل کارشناسی ارشد در ایسلند نیز ۲ سال به طول می انجامد و برای ورود به آن نیاز است که دانشجو مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشد. از جمله شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایسلند داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل است که در خصوص مدرک آیلتس باید نمره فرد حداقل ۶٫۵ باشد. تحصیل در این مقطع همانند کارشناسی است و با این تفاوت که در انتها باید یک پایان نامه مناسب نیز ارائه شود. تحصیل دوره دکترا در ایسلند نیز ۳ سال به طول می انجامد و عموما به صورت تحقیقاتی و بوسیله ارائه پایان نامه انجام می پذیرد برای تحصیل در این مقطع نیز نیاز به مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۷ است و دانشجویان باید استاد راهنمای خود را در دانشگاه های این کشور پیدا کنند.

اقامت دائم ایسلند از طریق تحصیل زمانی ممکن است که فرد فارغ التحصیل شده از دانشگاه های ایسلند بتواند  کاری را مطابق با شرایط خود در این کشور پیدا کند که اگر موفق به انجام این کار شود می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار ایسلند تبدیل کند و از این طریق به اقامت دائم ایسلند دست پیدا کند.

اقامت دائم ایسلند

اقامت دائم ایسلند

 

اقامت دائم ایسلند – کسب اقامت دائم ایسلند از طریق سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاری در ایسلند یکی دیگر از راه های دست یابی به اقامت دائم ایسلند است. اقتصاد روبه رشد ایسلند در چندین سال گذشته باعث ایجاد فرصت های شغلی و شرایط بسیار مطلوب برای سرمایه گذاری و کار در این کشور شده و به همین منظور سرمایه گذاری های خارجی در این کشور دائم در حال افزایش است. سرمایه گذاری در ایسلند معمولا در قالب ثبت شرکت و ایجاد شغل انجام می پذیرد به همین منظور افراد خارجی باید با ارائه یک بیزینس پلن مشخص و سودده به همراه مدارک مربوطه به سرمایه اقدام به به ثبت رساند شرکت خود در این کشور کنند. ثبت شرکت در کشور ایسلند مستقیما فرد را به اقامت دائم نمی رساند و معمولا اقامتی که به او می دهند به صورت اقامت موقت ایسلند است که به صورت سه ساله است . برای دستیابی به اقامت دائم ایسلند نیاز است که فرد خارجی بتواند ۵ سال را در این کشور زندگی کند و همچنین شرکت او نیز گردش مالی مناسبی را از خود نشاند دهد و از حداقل میزان تعیین شده پایین نباشد.

 

اقامت دائم ایسلند – کسب اقامت دائم ایسلند از طریق ازدواج

 

مانند بسیاری از کشور های دیگر افراد خارجی که با شهروندان ایسلندی ازدواج کنند می توانند اقامت دائم ایسلند را دریافت کنند. برای ازدواج در ایسلند نیاز است که زوجین دارای شرایط مناسب ازدواج باشند تا امکان به ثبت رساندن ازواج خود را داشته باشند. برای به ثبت رساندن ازدواج معمولا به فرد خارجی اقامتی موقت ۶ ماهه اعطا می شود تا حق ورود به کشور ایسلند برای مراسم ازدواج را داشته باشد. سپس می توانند با به ثبت رساندن ازدواج خود در این کشور اقامت دائم ایسلند را برای فرد خارجی دریافت کنند. ازدواج در ایسلند علاوه بر کسب اقامت دائم ایسلند می تواند منجر به کسب تابعیت ایسلند نیز بشود که برای اینکار نیاز است که مدت زمان ۵ تا ۷ سال از تاریخ ثبت ازدواج گذشته باشد.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید