اقامت دائم در دانمارک

تحصیل در سوئد > اقامت دائم  > اقامت دائم در دانمارک

اقامت دائم در دانمارک

اقامت دائم در دانمارک

اقامت دائم در دانمارک

 

دانمارک یکی از کشور های اروپایی است که عضور اتحادیه شنگن نیز می باشد این کشور یکی از کشور های پهناور بوده و با توجه به شرایط اقتصادی و سطح رفاهی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای مهاجرت به دانمارک روش های مختلفی وجود دارد که برخی از این روش ها می تواند فرد را به اقامت دائم دانمارک برساند ما در این مقاله قصد داریم تا راه و روش کسب اقامت دائم در دانمارک را برای شما دوستان شرح بدهیم.

 

اقامت دائم در دانمارک – کسب اقامت دائم دانمارک از طریق تحصیل

 

کشور دانمارک یکی از کشور هایی است که دانشگاه های آن دارای اعتبار و رتبه های خوب جهانی است. در دانشگاه های دانمارک بیش از ۶۰۰ دوره مختلف در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و غیره وجود دارد که به زبان انگلیسی و در زمینه های مختلفی مانند مهندسی ، علوم زیستی ، علوم اجتماعی و غیره با بالاترین کیفیت ارائه می شود. این کشور به دلیل سیستم آموزشی پیشرفته و همچنین امنیتی که دارد می تواند یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی باشد. تحصیل در دانمارک برای اتباع کشور های اسکاندیناوی مانند نروژ، فنلاند ، سوئد و ایلسلند و همچنین شهروندان کشور های عضو اتحادیه اروپا و کشور سوئیس کاملا رایگان می باشد ولی اتباع دیگر کشور ها باید سالانه برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک شهریه پرداخت کنند. شهریه های دانشگاه های دانمارک با توجه به رشته هر فرد و نوع دانشگاه متفاوت است ولی به طور کلی می توان گفت که تحصیل در دانشگاه های دانمارک هزینه ای در حدود ۶ تا ۱۶ هزار یورو و به صورت سالانه برای فرد هزینه در برخواهد داشت.

افرادی که موفق به کسب مدرک تحصیلی خود از یکی از دانشگاه های دانمارک می شوند در صورتی که بتوانند پس از تحصیل خود در این کشور شغل مورد نظر خود را پیدا کنند می توانند ویزای تحصیلی دانمارک را به ویزای کار دانمارک تبدیل کنند و پس از چند سال اقامت در دانمارک ، اقامت دائم دانمارک که به صورت ۵ ساله صادر می شود را کسب کنند.

 

اقامت دائم در دانمارک – کسب اقامت دائم دانمارک از طریق کار

 

یکی از راه های مهاجرت به دانمارک از طریق کسب ویزای کار دانمارک می باشد که می تواند منجر به کسب اقامت دائم دانمارک برای فرد نیز بشود. شهروندان کشور های خارج از اتحادیه اروپا جهت کار در کشور دانمارک باید نسبت به اخذ اقامت و ویزای کار دانمارک اقدام کنند و در صورتی که ویزای کار دانمارک را کسب کنند به همراهان آن فرد نیز اقامت دانمارک اعطا می شود. افرادی که متقاضی کسب اقامت دانمارک از طریق کار هستند باید دارای توانمندی های لازم و تخصص مناسب برای کار در این کشور باشند و مواردی مانند سابقه کار و مدارک آموزشی فرد را به کسب ویزای کار دانمارک نزدیک تر می کند

افرادی که می خواهند از این طریق به دانمارک مهاجرت کنند باید در ابتدا موفق شوند که از شرکت و یا کمپانی در دانمارک دعوتنامه رسمی کار دریافت کنند تا با استفاده از دعوتنامه بتوانند اقامت کاری دانمارک را کسب کنند. معمولا دریافت دعوتنامه از سوی کارفرمایی در دانمارک پیچیدگی های خاص خودش را دارد و به این صورت است که اگر در کمپانی و یا شرکتی در دانمارک نیاز به نیروی باشد در ابتدا اگهی جذب نیرو در داخل این کشور ثبت می شود تا نیروی کاری که جذب می شود از داخل این کشور و یکی از شهروندان این کشور باشد. در صورتی که نیروی کار مورد نظر یافت نشود اولویت بعدی با کشور های عضو اتحادیه اروپا است و در صورتی که باز نیروی کار مورد نظر کارفرما و یا شرکت پیدا نشود ، شرکت مورد نظر می تواند نیروی کار بین المللی جذب کند. اقامتی که از این طریق به افراد داده می شود معمولا از نوع اقامت یک ساله است ولی در صورتی که فرد موفق به ۵ سال زندگی در دانمارک شود می تواند درخواست اقامت دائم دانمارک را اعلام کند.

 

اقامت دائم در دانمارک – کسب اقامت دائم دانمارک از طریق ازدواج

 

یکی از راحت ترین روش های کسب تابعیت و اقامت دائم دانمارک از طریق ازدواج با یک شخص دانمارکی و یا شخصی است که مقیم کشور دانمارک است. افراد باید توجه داشته باشند که به دلیل سوء استفاده هایی که از این طریق انجام شده دولت کشور دانمارک سختگیری های زیادی در این خصوص انجام می دهد. به همین خاطر افرادی که می توانند ثابت کنند که واقعا قصد ازدواج دارند می توانند اقامت دانمارک را از این طریق کسب کنند.

در صورتی که افراد متقاضی شرایط موجود برای ازدواج را داشته باشند می توانند با مراجعه به سفارت کشور دانمارک در کشور فردی که اقامت این کشور را ندارد اقامت موقت دانمارک را برای ثبت ازدوج کسب کنند. پس از ثبت ازدواج زوجین می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت دانمارک و طی کردن مراحل مختلف اقامت دائم دانمارک را از این طریق کسب کنند.

اقامت دائم در دانمارک

اقامت دائم در دانمارک

اقامت دائم در دانمارک – کسب اقامت دائم دانمارک از طریق سرمایه گذاری

 

به طور کلی سرمایه گذاری در دانمارک همانند کشور کانادا می باشد و معمولا بین ۱ تا ۶ ماه زمان می برد تا فرد متقاضی و یا همان سرمایه گذار به اقامت دانمارک دست یابد. معمولا افرادی که از این طریق اقدام به مهاجرت به دانمارک می کنند در صورتی که در این کشور ۵ سال زندگی کنند می توانند اقامت دائم دانمارک را کسب کنند. افراد متقاضی باید توجه کنند که شرایط و یا پیش زمینه خاصی برای سرمایه گذاری وجود ندارد و سرمایه گذاران و یا متقاضیان در صورتی که حداقل سرمایه را داشته باشند می توانند اقدام به این کار کنند. افرادی که می خواهند از این طریق علاوه برا اقامت در دانمارک به تابعیت و پاسپورت دانمارک نیز دست پیدا کنند باید توجه داشته باشند که تنها افرادی می توانند تابعیت دانمارک را به دست آورند که توانسته باشند ۹ سال در این کشور بدون کوچک ترین مشکلی زندگی کنند.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید