اقامت در سوئد

تحصیل در سوئد > اقامت و تابعیت  > اقامت در سوئد

اقامت در سوئد

اقامت در سوئد

اقامت در سوئد

سوئد کشوری اروپایی و جزء کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که امروزه یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت است. برای دریافت اقامت در سوئد روش های وجود دارد که می توان در برخی از این روش ها تابعیت سوئد و یا اقامت دائم سوئد را نیز بدست آورد. برای مهاجرت به سوئد می توان از ازدواج در سوئد ، تحصیل در سوئد ، ویزای کار سوئد ، سرمایه گذاری در سوئد اقامت سوئد را بدست آورد ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص اقامت در سوئد اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

اقامت در سوئد – مهاجرت به سوئد و کسب اقامت در سوئد با استفاده از ازواج در سوئد

یکی از روش های پر استفاده برای کسب اقامت سوئد و مهاجرت به سوئد، ازواج با شهروندی سوئدی می باشد که می تواند منجر به کسب اقامت دائم سوئد برای فرد شود. طبق قوانین کشور سوئد هر فردی خارجی که با تبعه سوئدی ازدواج کند بعد از ازدواج و ثبت آن می تواند به اقامت دائم سوئد دست پیدا کند. معمولا اقامت دائم سوئد به صورت ۴ ساله صادر می شود که در صورتی که فرد بتواند بیش از ۱۰ سال در سوئد زندگی کند می تواند درخواست تابعیت سوئد را نیز مطرح کند.

اقامت در سوئد – مهاجرت به سوئد و کسب اقامت در سوئد با استفاده از ویزای کار سوئد

برای مهاجرت به سوئد از طریق دریافت ویزای کار سوئد فرد باید از سوی کارفرمایی سوئدی دعوتنامه ای رسمی را داشته باشد تا بتواند با استفاده از دعوتنامه ای که دریافت می کند اقدام به دریافت ویزای کار سوئد و اقامت موقت سوئد کند. معمولا در این روش از مهاجرت به سوئد فرد باید دارای سابقه کاری بسیار مناسبی باشد تا مورد تایید کارفرما قرار گیرد و در صورتی که تمامی مراحل به درستی انجام شود فرد می تواند بعد از ۵ سال زندگی در سوئد درخواست اقامت دائم سوئد را نیز مطرح کند.

اقامت در سوئد

اقامت در سوئد

اقامت در سوئد – مهاجرت به سوئد و کسب اقامت در سوئد با استفاده از سرمایه گذاری درسوئد

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری در سوئد می تواند منجر به کسب اقامت دائم سوئد برای افرادی که در سوئد سرمایه گذاری انجام می دهند شود. معمولا برای سرمایه گذاری در سوئد و یا ثبت شرکت در سوئد فرد نیاز به مبلغی در حدود ۱۵۰ هزار دلار آمریکا دارد. معمولا در این روش نیز اقامتی که فرد در ابتدا دریافت می کند اقامت موقت سوئد و پس از آن اقامت دائم سوئد است.

اقامت در سوئد – مهاجرت به سوئد و کسب اقامت در سوئد با استفاده از تحصیل در سوئد

بهترین روش مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در سوئد می باشد که به راحتی این امکان را به فرد می دهد که اقامت سوئد را دریافت کند. تحصیل در دانشگاه های سوئد و در بالاترین استانداردهای اروپایی و بین المللی انجام می پذیرد و این شرایط را برای دانشجویان به وجود می آورد تا در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی موجود در سوئد و در یکی از دانشگاه های سوئد به تحصیل بپردازند. برای تحصیل در سوئد داشتن مدرک تحصیلی دوره قبلی فرد الزامی می باشد و همچنین مدرک زبان یکی از شروط دریافت پذیرش دانشگاه های سوئدی است. پس از به اتمام رسیدن تحصیل فرد در سوئد می تواند در صورتی که کاری در این کشور پیدا کند ویزای تحصیلی سوئدی خود را به اقامت سوئد تبدیل کند.

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید