اقامت موقت در دانمارک

تحصیل در سوئد > اقامت و تابعیت  > اقامت موقت در دانمارک

اقامت موقت در دانمارک

اقامت موقت در دانمارک

اقامت موقت در دانمارک

 

دانمارک یکی  از پرطرفدارترین کشور های اروپایی در امر مهاجرت است و سالانه افراد زیادی سعی می کنند که به نوعی به این کشور مهاجرت کرده و اقامت این کشور را کسب کنند. دانمارک دارای یکی از بالاترین رفاه اجتماعی در بین کشور های دنیا می باشد و توانسته است از این لحاظ رتبه اول را در دنیا کسب کند. طبق بررسی هایی که انجام شده دانمارک عنوان شادترین کشور دنیا انتخاب شده است. برای مهاجرت به دانمارک و کسب اقامت دانمارک روش های مختلفی وجود دارد که برخی از این روش ها می تواند منجر به کسب اقامت دائم دانمارک و برخی نیز منجر به کسب اقامت موقت دانمارک شود در این مقاله می خواهیم به بررسی روش های کسب اقامت موقت دانمارک بپردازیم و در این خصوص اطلاعاتی را به شما دوستان ارائه کنیم.

 

اقامت موقت در دانمارک – کسب اقامت موقت دانمارک از طریق کار

 

یکی از راه های که افراد می توانند اقامت موقت دانمارک را کسب کنند از طریق کار می باشد . افرادی که از سوی کارفرمایی در دانمارک پیشنهاد رسمی کار داشته باشند می توانند پس از طی کردن مراحل مختلف در سفارت کشور دانمارک اقامت موقت دانمارک را کسب کنند. کسب اقامت موقت دانمارک از طریق کار این فرصت را به فرد می دهد تا در مدت زمانی که در کارت اقامت او ثبت شده است در دانمارک اقامت داشته و به کار مشغول شود. در صورتی که کارفرما و یا شرکت دانمارکی از فرد خارجی رضایت داشته باشد می تواند اقامت موقت دانماک فرد را به اقامت دائم دانمارک تبدیل کند. اقامت موقت دانماکر از طریق کار معمولا به صورت یک ساله صادر می شود و قابلیت تمدید را نیز دارا می باشد.

 

اقامت موقت در دانمارک – کسب اقامت موقت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاری در دانمارک مورد دیگری است که می تواند منجر به کسب اقامت موقت دانمارک برای سرمایه گذار شود . سرمایه گذاری در دانمارک می تواند در قالب مختلفی باشد و مبلغی که باید در این کشور سرمایه گذاری شود چیزی در حدود ۱۵ تا ۳۰ هزار کرون است که سرمایه گذار می تواند آن را در قالب ایجاد شغل در این کشور سرمایه گذاری کند و اقامت موقت این کشور را کسب کند. سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه روش دیگری است که فرد متقاضی با خرید اوراق قرضه دولتی که  به دو صورت می تواند آن را انجام دهد می تواند اقامت دانمارک را کسب کند اوراق قرضه به دو صورت می باشد که در شکل اول سرمایه ای که به دولت پرداخت می شود غیر قابل برگشت و در شکل دوم این سرمایه پس از مدت زمانی تعیین شده به فرد برگردانده می شود. در حالت سرمایه قابل برگشت فرد متقاضی مبلغ مشخصی را به دولت دانمارک و به مدت زمان محدود مثلا ۵ سال سپرده می کند و وی می تواند در ابتدا اقامت موقت دانمارک و پس از چند سال اقامت دائم دانمارک را کسب کند. در حالت سرمایه غیر قابل برگشت فرد متقاضی می تواند اقامت دائم و مادام العمر دانمارک را کسب کند ولی سرمایه و پول شخص به هیچ عنوان بازگردانده نمی شود.

 

اقامت موقت در دانمارک

اقامت موقت در دانمارک

اقامت موقت در دانمارک – کسب اقامت موقت دانمارک از طریق ویزای توریستی

 

کسب اقامت موقت دانمارک از طریق کسب ویزای توریستی یکی از راه های است که به فرد اجازه حضور در این کشور از چند هفته تا ۶ ماه را می دهد البته اشخاصی که برای اولین بار اقدام به کسب ویزای توریستی دانمارک می کنند معمولا اقامتی زیر یک ماه دریافت می کنند و در صورتی که قبلا در این کشور حضور داشته باشند ویزایی که به فرد داده می شود دارای اعتباری در حدود ۳ تا ۶ ماه است و قابلیت چند بار ورود را نیز دارا می باشد. برای کسب ویزای توریستی دانمارک فرد متقاضی باید مدارک زیر را دارا باشد :

 

  1. اصل کارت ملی و شناسنامه به همراه ترجمه
  2. پاسپورت با حداقل اعتبار یک سال
  3. چند قطعه عکس در سایز پاسپورت
  4. گردش مالی سه ماهه اخر حساب بانکی
  5. مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار
  6. رسید رزرو هتل و محل اقامتی
  7. اسناد ملکی متقاضی
  8. بیمه درمانی

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید