اقامت پس از تحصیل در ایسلند

تحصیل در سوئد > اقامت و تابعیت  > اقامت پس از تحصیل در ایسلند

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

 

ایسلند شمالی ترین کشور اروپا محسوب می شود که حالت جزیره ای دارد. این کشور که در شمال اقیانوس اطلس قرار دارد و پایتخت و بزرگ ترین شهر آن ریکیاویک است. در چندین سال گذشته تعداد دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در ایسلند بوده اند افزایش چشمگیری داشته است که این می تواند به دلیل شرایط اقتصادی مناسب ایسلند ، بالا بودن سطح کیفی آموزش های ارائه شده توسط دانشگاه های ایسلند و کسب پذیرش آسان تر از دانشگاه های ایسلند به نسبت دیگر کشور های اروپایی باشد. یکی از سوال هایی که برای افرادی که قصد تحصیل در ایسلند را دارند پیش می آید این است که چگونه می توانند پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در ایسلند اقامت ایسلند را کسب کنند. در این مقاله می خواهیم به بررسی همین موضوع یعنی اقامت پس از تحصیل در ایسلند بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص ارائه کنیم.

 

اقامت پس از تحصیل در ایسلند – زبان تحصیل در ایسلند و میزان هزینه های تحصیل در ایسلند

 

همانطور که شاید بیشتر شما بدانید تحصیل در ایسلند در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است ؛ تحصیل در مقطع کارشناسی در ایسلند معمولا به زبان ایسلندی می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل کارشناسی در ایسلند را داشته باشند باید در ابتدا در یکی از دوره های زبان ایسلندی در کشور ایسلند شرکت کنند و پس از تسلط پیدا کردن به این زبان می توانند وارد دانشگاه شده و مشغول به تحصیل در رشته مورد علاقه خود شوند. تحصیل کارشناسی ارشد علاوه بر زبان ایسلندی به زبان های انگلیسی نیز امکان پذیر است البته باید به این نکته اشاره کنیم که برخی رشته ها شامل زبان انگلیسی است. در دوره دکترا در ایسلند نیز زبان رسمی انگلیسی است و دانشجویان باید به این زبان تسلط کافی را داشته باشند علاوه بر تسلط داشتن مدرک زبان برای ورود به این مقطع تحصیلی نیز الزامی است و معمولا مدرک آیلتس با نمره ای بالای ۷ مورد قبول دانشگاه های ایسلند برای دریافت پذیرش است.

یکی از مواردی که باعث شده دانشجویان توجه ویژه ای را به ایسلند داشته باشند هزینه های زندگی و تحصیل در ایسلند است ؛ اگر ایسلند را با دیگر کشور های اروپایی مقایسه کنیم متوجه می شویم که هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند به نسبت دیگر کشور ها به شدت کم تر است. در این کشور می توان با صرف هزینه ای در حدود ۱۰۰ تا ۳۲۳هزار کرونای ایسلند در ماه به راحتی زندگی کرد. البته این هزینه های می تواند با توجه به شهر دانشجو متفاوت باشد.

هزینه های ثبت نام سالانه دانشگاه ایسلند چیزی در حدود ۷۵ هزار کرونای ایسلند است این مقدار تقریبا برابر با ۶۲۵ یورو است.

 

اقامت پس از تحصیل در ایسلند – دریافت اقامت پس از تحصیل در ایسلند

 

اشخاص متقاضی دریافت اقامت پس از تحصیل در ایسلند باید درخواست خودشان را برای دریافت ویزا های نوع دیگر این کشور به اداره مهاجرت ایسلند اعلام کنند ؛ معمولا دانشجویانی که تحصیلشان در دانشگاه های ایسلند به اتمام می رسد باید تا ۹۰ روز پس از دریافت مدرک تحصیلی خود اقدام به دریافت ویزا های نوع دیگر ایسلند کنند.

دریافت اقامت پس از به اتمام رسیدن تحصیل در ایسلند از طرق زیر امکان پذیر است :

از طریق دریافت ویزای کار ایسلند : یکی از راه هایی که دانشجویان می توانند پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در دانشگاه های ایسلند اقامت ایسلند را کسب کنند اخذ ویزای کار می باشد. طبق قوانین کشور ایسلند دانشجویانی که تحصیلاتشان در ایسلند به اتمام می رسد برای دریافت ویزای کار ایسلند باید به اداره مهاجرت ایسلند مراجعه کرده و درخواست اقامت کاری ایسلند را بدهند ولی قبل از مراجعه به اداره مهاجرت و درخواست ویزای کار دانشجو باید از سوی کارفرمایی در ایسلند پیشنهاد رسمی کار دریافت کند تا با استفاده از دعوت نامه ای که کارفرما به دانشجو می دهد اقدام به دریافت ویزای کار ایسلند کند. برای کار یابی در ایسلند دانشجویان می توانند از راه های مختلفی این کار را انجام بدهند ولی بهترین آن ها از طریق وب سایت های کاریابی در ایسلند و همچنین موسسات و آژانس های کاریابی این کشور هستند.

 

از طریق ازدواج با یک تبعه ایسلندی : یکی از مواردی که می تواند باعث کسب اقامت دائم ایسلند و یا حتی تابعیت ایسلند شود ازدواج با یک تبعه ایسلندی و یا فردی است که مقیم کشور ایسلند است. دانشجویانی که تمامی شرایط مورد نیاز را داشته باشند می توانند از این طریق اقامت ایسلند را کسب کنند معمولا در یک پروسه ۱ تا ۳ ساله در ابتدا به اقامت دائم ایسلند و پس از ۵ تا ۷ سال نیز به تابعیت ایسلند دست پیدا می کند.

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

از طریق سرمایه گذاری در ایسلند و یا ثبت شرکت در ایسلند : یکی دیگر از ره هایی که دانشجویان می توانند پس از به اتمام رسیدن تحصیل و یا حتی در هنگام تحصیل از آن برای کسب اقامت ایسلند استفاده کنند سرمایه گذاری در ایسلند و یا ثبت شرکت در ایسلند است البته ثبت شرکت در ایسلند به نوعی سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود. دانشجویان در صورتی که قصد داشته باشند که بیزینس خود را در ایسلند راه اندازی کنند می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت و ارائه طرح های اقتصادی و یا بیزینس پلن خود اقدام به دریافت تاییدیه های لازم برای ثبت شرکت خود کنند. معمولا اقامتی که از طریق سرمایه گذاری به فرد داده می شود در ابتدا به صورت یک ساله است و شرط دستیابی به اقامت دائم داشتن گردش مالی مناسب شرکت مورد نظر در مدت سه سال بعد از تاسیس است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید