تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل در سوئد > تحصیل دندانپزشکی  > تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

 

دانمارک کشوری است که در شمال اروپا واقع شده و یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و همچنین سازمان هایی مانند سازمان ملل و ناتو است. دانمارک همچنین یکی از کشور های بسیار با امنیت و همچنین با رفاه شناخته می شود. این کشور به دلیل رشد مناسبی از نظر علمی داشته است دارای دانشگاه های معتبر بسیاری در سطح بین المللی می باشد. دانشگاه های دانمارک طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را ارائه می کنند که یکی از مهم ترین آنان دندانپزشکی است. برای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک نیاز است که دانشجویان اطلاعات کافی در خصوص تحصیل در دانمارک را داشته باشند تا با اطلاعات کافی اقدام به این کار کنند در این مقاله می خواهیم به بررسی تحصیل دندانپزشکی در دانمارک بپردازیم و اطلاعات مفیدی را ارائه کنیم.

 

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک – شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

 

دانشکده های مختلفی در دانمارک وجود دارد که در رشته های دندانپزشکی و پزشکی فعالیت می کنند و دانشجو می پذیرند. دانشکده علوم سلامت در دانشگاه کپنهاگ برنامه های مختلفی برای تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد دندانپزشکی ارائه می کند. معمولا تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه دانمارک در مقطع کارشناسی سه سال و در ادامه و در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله می باشد. آموزش اولیه در این دانشگاه ها به زبان دانمارکی است ولی در مقاطع بالاتر معمولا بیشتر از زبان انگلیسی برای آموزش استفاده می شود. تحصیل دندانپزشکی در دانمارک بر پایه انجام تحقیقات استوار است که آموزش های تئوری و عملی را در بر دارد و در این راستا دانشجویان با چگونگی آزمایش کردن ؛ پیشگیری و درمان بیماری های مرتبط با دندان و دهان آشنا خواهند شد.

مدرک دندان پزشکی در دانمارک به طور مداوم در طول دوره چهار سال مانند مدرک کارشناسی است و کارشناسی نیز حداقل مدرک مورد نیاز برای پذیرش در دانشکده های دندانپزشکی دانمارک است. برای دریافت پذیرش تکمیل کلاس های خاصی برای ورود به دانشکده های دندانپزشکی ضروری است با این حال برخی دانشکده ها برنامه های ترکیبی را ارائه می کنند که دانشجویان بتوانند مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد خود را در حین کار همزمان با دکترا خود در رشته دندانپزشکی کسب کنند.

 

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک – دانشگاه های دانمارک برای تحصیل دندانپزشکی

 

برای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک دانشجویان می توانند درخواست خود را به یکی از دانشگاه های زیر ارسال کنند :

 

  1. University of Copenhagen
  2. Aarhus University
  3. University of Southern Denmark
  4. Aalborg University
  5. Technical University of Denmark

 

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک – هزینه های تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

 

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در دانمارک برای دانشجویان دانمارکی و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپای تقریبا رایگان می باشد ولی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا یا همان دانشجویان بین المللی باید به طور میانگین ۶ تا ۱۶ هزار یورو به صورت سالانه به دانشگاه های دانمارک شهریه پرداخت کنند. دانشجویان می توانند در حین تحصیل نیز برای تامین بخشی از مخارج خود کار دانشجویی انجام دهند معمولا کار دانشجویی در مقطع کارشناسی به دلیل وقت گیرتر بودن آموزش در حدود ۱۰ ساعت در هفته است و این کار دانشجویی برای دانشجویان کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته در نظر گرفته شده است.

 

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

تحصیل دندانپزشکی در دانمارک – مزایای تحصیل دندانپزشکی در دانمارک

 

  1. ارائه مدارک معتبر بین المللی
  2. مجوز کار در حین تحصیل
  3. تحصیل دندانپزشکی در بهترین دانشگاه های این کشور
  4. هزینه های پایین تحصیل به نسبت دیگر کشور های اروپایی
  5. ارائه خوابگاه به دانشجویان بین المللی

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید