تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل در سوئد > تحصیل دندانپزشکی  > تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

 

جمهوری فنلاند یکی از کشور های شمال اروپاست . این کشور از نظر مساحت ششمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود و با تراکم جمعیت پایینی که دارد تقریبا در هر کیلومتر مربع از مساحت ان تنها ۱۶ نفر زندگی می کنند. فنلاند با کشور هایی مانند روسیه ، نروژ و سوئد همسایه است و از طریق خلیج فنلاند نیز به استونی وصل می شود. فنلاند به دلیل داشتن شرایط اقتصادی خوب و همچنین بالا بودن کیفیت آموزش در آن باعث شده تا بسیاری از افراد که قصد تحصیل در خارج از کشور خود را دارند این کشور را انتخاب کنند. یکی از رشته های تحصیلی که توسط دانشگاه های فنلاند ارائه می شود رشته دندانپزشکی است که این رشته نیز در بین دانشجویان این کشور بسیار پر طرفدار است. برای تحصیل دندانپزشکی در فنلاند نیاز است که دانشجویان در خصوص تحصیل در فنلاند اطلاعاتی را کسب کنند تا بتوانند بهترین گزینه را برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند انتخاب کنند به همین خاطر قصد داریم  تا در این مقاله به این موضوع مهم بپردازیم.

 

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند – شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

 

یکی از دلایل معروف بودن تحصیل در فنلاند سیستم آموزشی این کشور است. سیستم آموزشی فنلاند در سال ۲۰۱۲ توانست بهترین رتبه در جهان را کسب کند. این رتبه بندی قابل توجه نباید جای تعجب داشته باشد چرا که بیشتر دانش آموزان در فنلاند کار  سختی دارند و انگیزه زیادی برای تحصیل در رشته های مانند دندانپزشکی و پزشکی در فنلاند دارند. بر خلاف تصور برخی کشور های اروپایی دانشجویان بین المللی تاثیرات بسیار خوبی بر کیفیت آموزش و پرورش در فنلاند داشته است. رشته های علوم پزشکی از جمله رشته دندانپزشکی جزء رشته هایی می باشد که بسیار از افراد علاقه مند به تحصیل در آن هستند و به دلیل بازار کار عالی که دارد و همچنین قابل پیش بینی بودن آینده این رشته باعث شده تا افراد زیادی از فنلاند و سایر کشور های دنیا جذب این رشته تحصیلی شوند.

تحصیل دندانپزشکی در فنلان به طور معمول ۵ سال به طول می انجامد و از مهترین ویژگی های این دوره می توان به این نکته اشاره کرد که دانشجویان از همان ابتدای تحصیل با بیماران در ارتباط قرار می گیرند و وارد دوره های عملی نیز می شوند. این دوره های می تواند به دانشجویان کمک کند تا به کار در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها شوند و مهارت های مورد نیاز برای درمان بیماران را بدست آورند.

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند معمولا به دو زبان رسمی فنلاندی و سوئدی انجام می پذیرد و دانشجویان باید به یکی از این دو زبان نیز تسلط داشته باشند. فنلاند مانند برخی کشور ها به منظور تحصیل دندانپزشکی در اروپا اجازه یادگیری این زبان ها را در کشور خود نمی دهد و افراد متقاضی تحصیل دندانپزشکی در فنلاند باید در هنگام درخواست خود برای پذیرش دانشگاه های فنلاندی مدارک مربوط به یکی از دو زبان فنلاندی و یا سوئدی را نیز ارائه کنند. دانشجویان باید ابتدا یک سال را در کالج های فنلاند به تحصیل علوم پایه بپردازند و سپس در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. تحصیل در دانشگاه های فنلاند در برخی رشته ها به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است ولی در مورد رشته های دندانپزشکی و پزشکی در فنلاند این امکان وجود ندارد.

 

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند – هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

 

زمان شروع کلاس ها در فنلاند در فصل پاییز و آخر تابستان است و افرادی که متقاضی تحصیل در این کشور هستند باید تا قبل از شروع کلاس ها کار های ثبت نامی خود را انجام دهند. در خصوص هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فنلاند باید بگوییم که این هزینه ها بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو درخواست تحصیل در آن را داده. ولی اگر بخواهیم میانگین هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فنلاند را در نظر بگیریم می توانیم بگوییم که این هزینه ها بین ۹ تا ۱۵ هزار یورو در سال است.

 

 

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند – دانشگاه های فنلاند برای تحصیل دندانپزشکی

 

دانشگاه های فنلاندی که دارای دانشکده علوم پزشکی هستند به صورت زیر می باشند :

 

  1. دانشگاه هلسینکی در فنلاند
  2. دانشگاه ایسترن فنلاند
  3. دانشگاه اولو فنلاند
  4. دانشگاه تمپر فنلاند
  5. دانشگاه تورکو فنلاند
تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند – مزایای تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

 

  1. اعطای مدرک دندانپزشکی معتبر بین المللی به دانشجویان
  2. تحصیل در دانشگاه های معتبر و با سطح علمی بالا
  3. مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل دندانپزشکی در فنلاند
  4. ارائه کمک هزینه های تحصیل و بورسیه های دولتی و دانشگاهی برای افراد واجد شرایط

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید