تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل در سوئد > تحصیل پزشکی  > تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند

 

جمهوری ایسلند به لحاظ جغرافیایی در شمالی ترین قسمت اروپا واقع شده است و این کشور جزیره ای است که در شمال اقیانوس اطلس قرار گرفته است. پایتخت ایسلند شهر ریکیاویک است که به نوعی بزرگ ترین شهر ایسلند نیز محسوب می شود و جمعیت آن نیز به ۳۲۰ هزار نفر می رسد. برای مهاجرت به ایسلند و کسب اقامت ایسلند را ه های مختلفی مانند تحصیل در ایسلند ، مهاجرت کاری به ایسلند ، سرمایه گذاری در ایسلند و غیره وجود دارد ولی بیشتر افراد ترجیح می دهند که با استفاده از دریافت ویزای تحصیلی ایسلند به این کشور مهاجرت کنند. بخش قابل توجهی از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به ایسلند را می گیرند سعی می کنند که از طریق تحصیل پزشکی در ایسلند اقامت این کشور را کسب کنند برای تحصیل پزشکی در ایسلند نیز افراد باید اطلاعاتی را در خصوص تحصیل در ایسلند داشته باشند تا با اطلاعاتی کافی به این کشور مهاجرت کنند به همین دلیل قصد داریم تا در این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی در ایسلند بپردازیم و توضیحاتی را پیرامون موضوع به شما ارائه کنیم.

 

 

تحصیل پزشکی در ایسلند – تحصیل پزشکی در ایسلند

 

به طور کلی دانشکده های پزشکی در ایسلند به چهار بخش پزشکی ، فیزوتراپی ، رادیولوژی و علوم زیست شناسی تقسیم می شود. دانشکده های آموزشی و پژوهشی در زمینه علوم پزشکی در ایسلند ارتباط قوی با بیمارستان های دانشگاهی دارند و به دانشجویان دوره های پزشکی در ایسلند این اجازه داده می شود که توسط آموزش عالی و تجربه کار عملی مهارت های کافی برای درمان بیماران را پیدا کنند. یکی از دانشگاه های مطرح پزشکی در ایسلند دانشگاه ایسلند است این دانشگاه یک دانشگاه نسبتا کوچک است که هر ساله ۴۸ پزشک از آن فارغ التحصیل می شوند. تحصیل پزشکی در ایسلند و در این دانشگاه معمولا در یک دوره ۶ ساله ارائه می شود که شباهت زیادی به دانشگاه های استرالیا دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی در ایسلند و در دانشکده های پزشکی ایسلند معمولا در زمینه های علوم پزشکی ، فیزیوتراپی و رادیولوژی ارائه می شود. دوره های bs دوره های تمام وقت هستند و به طور معمولا سه سال نیز به طول می انجامند. بعد از اتمام این دوره دانشجویان می توانند در بیمارستان ها ، موسسات مراقبت های بهداشتی و تعداد زیادی شرکت های خدماتی در زمینه های پزشکی کار کنند.

تحصیل کارشناسی ارشد پزشکی در دانشکده های ایسلند در برنامه های مختلفی ارائه می شود. این برنامه ها دانشجویان را به عنوان یک پزشک بالینی ، دانشمند ، معلم و غیره تربیت می کند و فرصت هایی برای تاثیر گذاری بر کیفیت و توسعه سلامت و رفاه مردم ایجاد می کند. دوره کارشناسی ارشد یک دوره تحصیلات تکمیلی عالی است و دانشجویان آن داوطلب کار های زیادی هستند.

دوره های دکترا نیز معمولا در بخش های مانند دکترای علوم سلامت ، دکترای علوم پزشکی و دکترای سلامت عمومی ارائه می شود. دوره دکترا یک دوره تحصیلی ECTSL80 است که بعد از دوره های کارشناسی ارشد ارائه می شود. دانشجویان باید سه دوره اخلاق و علم پژوهش ، آمار عمومی در پژوهش و روش های تحقیق عمومی را به پایان برسانند.

 

تحصیل پزشکی در ایسلند – شرایط تحصیل پزشکی در ایسلند

 

برای تحصیل پزشکی در ایسلند نیاز است که دانشجو مدرک دیپلم ۱۲ ساله یا پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده باشد و در هنگام ارسال مدارک خود به دانشگاه مورد نظر در ایسلند نیز باید یک کپی از آن ارسال شود. برای ورود به تحصیل پزشکی در ایسلند شخص دانشجو باید در آزمون ورودی رشته پزشکی نمره قبولی را کسب کند و در صورت پذیرفته شدن می تواند وارد رشته پزشکی شود. برای تحصیل پزشکی در ایسلند یکی از مواردی که بسیار مهم است این است که دانشجو باید یکی از مدرک های زبان انگلیسی ایلتس و یا تافل را داشته باشد البته امکان گذراندن دوره ها به زبان ایسلندی نیز امکان پذیر است و دانشجویانی که علاقه به یادگیری زبان ایسلندی دارند می توانند در دوره های زبان ایسلندی که در دانشگاه های مختلف ایسلند ارائه می شود شرکت کنند. دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در ایسلند را دارند باید بتوانند آزمون ورودی را بگذرانند معمولا این آزمون در ماه ژوئن هر سال برگزار می شود.

تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند

 

تحصیل پزشکی در ایسلند – مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در ایسلند

 

  1. ترجمه مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی به همراه تمامی ریزنمرات آن
  2. ترجمه پاسپورت
  3. ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
  4. ارائه مدرک زبان ایسلندی و یا انگلیسی
  5. قبولی در آزمون ورودی پزشکی در دانشگاه های ایسلند
  6. ارائه نامه تمکن مالی

 

تحصیل پزشکی در ایسلند – هزینه های تحصیل پزشکی در ایسلند

 

هزینه های تحصیل پزشکی در ایسلند با توجه به نوع دانشگاه می تواند متفاوت باشد ولی به طور میانگین هزینه های تحصیل پزشکی در ایسلند چیزی در حدود ۳۵ هزار کرون خواهد بود و دانشجو باید هر سال این مبلغ را در قالب شهریه به حساب دانشگاه خود واریز کند.

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید