تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل در سوئد > تحصیل پزشکی  > تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

 

دانمارک کشوری است که در شمال قاره اروپا واقع شده است و یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و همچنین سازمان ملل و ناتو می باشد. دانمارک یکی از امن ترین کشور های دنیا می باشد و به دلیل پیشرفت های علمی چشمگیری که در چندین دهه گذشته داشته است تبدیل به یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل و زندگی شده است. دانمارک به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر و کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه ها یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که به دنبا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا هستند. تحصیل پزشکی در دانمارک نیازمند داشتن شرایطی است که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم.

 

تحصیل پزشکی در دانمارک – تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

 

بسیاری از افراد که به دنبال مهاجرت به دانمارک هستند معمولا از طریق تحصیل در دانشگاه های دانمارک اقدام می کنند. به این دلیل که هم کیفیت سیستم آموزشی دانمارک بالا است و هم اینکه پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان اقامت دانمارک را راحت تر بدست می آورند.

تحصیل پزشکی در دانمارک در حدود ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد و دروس و آموزش های ارائه شده در این رشته تحصیلی معمولا به دو زبان دانمارکی و انگلیسی ارائه می شوند. به همین دلیل دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک را دارند باید به یکی از این دو زبان تسلط کافی را داشته باشند. البته دانشجویانی که قصد کسب اقامت دانمارک از این طریق را دارند باید در هنگام تحصیل خود در دانمارک زبان دانمارکی را نیز فرا بگیرند زیرا برای شرکت در دوره های کار آموزی و حتی برای اشتغال به کار تسلط به زبان دانمارکی یکی از الزامات می باشد.

دانشجویانی که به زبان دانمارکی تسلط نداند می توانند در دوره های آموزش زبان دانمارکی که در دانشگاه های دانمارک ارائه می شود شرکت کنند و پس از تسلط پیدا کردن به این زبان در دوره های آموزشی دانشگاه شرکت کنند. دانشجویانی که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های دانمارک شرکت کرده اند در طول تحصیل خود تمامی دانش و مهارت کافی برای درمان ، تشخیص بیماری ها و ایجاد رابطه با بیمار را فرا می گیرند.

یکی از راه های بسیار راحت جهت ادامه تحصیل پزشکی در دانمارک و اخذ ویزای کاری پزشکی در دانمارک برای آن دسته افرادی است که مدرک پزشکی از دانشگاه های کشور خود دارند و قصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص از دانشگاه های معتبر دانمارک را دارند ؛ برای این دسته از افراد ورود به دانشگاه های دانمارک ساده تر از افرادی است که دوره هایی را در این خصوص نگذراندند.

 

تحصیل پزشکی در دانمارک – شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک

 

جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های دانمارک و برای تحصیل پزشکی در دانمارک بستگی به این دارد که دانشجو درخواست خود را به چه دانشگاهی اعلام می کند. معمولا اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی دانمارک به دلیل بالا بودن میزان درخواست و همچنین شناخته بودن این دانشگاه ها بسیار سخت تر از دانشگاه ها خصوصی دانمارک است. نکته مهمی که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی دانمارک وجود دارد این است که در این دانشگاه ها همانطور که به آن اشاره کردیم آموزش ها به زبان دانمارکی ارائه می شود به همین خاطر دانشجویان باید تسلط کافی به زبان دانمارکی را داشته باشند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی دانمارک مزیا و معایب خاص خودش را دارد یکی از مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی دانمارک ارائه شدن آموزش ها به زبان انگلیسی است و همچنین یکی از معایب آن بالا بودن شهریه ها به نسبت دانشگاه های دولتی دانمارک است . برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانماک و آن هم در مقطع تحصیلی کارشناسی نیاز به داشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی است و همچنین داشتن تسلط به زبان دانمارکی و یا انگلیسی یکی دیگر از شرط های دریافت پذیرش از دانشگاه های دانمارک است.

یکی از دانشگاه هایی که در این مقطع تحصیلی و در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشجو می پذیرد دانشگاه کپنهاگ در این کشور است که چندین برنامه برای اعطای مدرک لیسانس پزشکی را ارائه می کند. دانشجویانی که به دنبال دریافت پزشکی عمومی در دانمارک هستند معمولا آموزش های آن متشکل از مقاطع کارشناسی پزشکی و کارشناسی ارشد پزشکی است که باید هر دو این مقاطع را بگذرانند. طول این دوره تحصیلی سه سال برای کارشناسی و همچنین سه سال برای کارشناسی ارشد است که در نهایت می تواند منجر به کسب مدرک CAND برای دانشجو شود.

 

تحصیل پزشکی در دانمارک – برخی از دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک

 

 1. دانشگاه علوم پزشکی کپنهاگ University of Copenhagen
 2. دانشگاه علوم بهداشتی جنوبی دانمارک University of Southern Denmark
 3. دانشگاه بهداشت آرهوس Aarhus University
 4. دانشگاه آلبورگ Aalborg University
تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

 

تحصیل پزشکی در دانمارک – هزینه های تحصیل پزشکی در دانمارک

 

هزینه های تحصیل در دانمارک و برای دانشگاه های گفته شده به صورت زیر است :

 

دانشگاه علوم پزشکی کپنهاگ : این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دانمارک محسوب می شود که در سال ۱۴۷۹ در شهر کپنهاگ تاسیس شد. هزینه های تحصیل رشته های پزشکی در این دانشگاه معتبر چیزی در حدود ۸ تا ۱۰ هزار یورو برای یک سال تحصیلی است. همچنین برای ورود به این دانشگاه داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ۶ نیز مورد نیاز است.

دانشگاه بهداشت آرهوس : دانشگاه آرهوس نیز یکی دیگر از دانشگاه های ارائه دهنده رشته پزشکی در دانمارک است این دانشگاه نیز یکی دیگر از دانشگاه های قدیمی و معتبر دانمارک است که در سال ۱۹۲۸ و در شهر آرهوس تاسیس شد. هزینه های تحصیل در این دانشگاه نیز چیزی در حدود ۸ تا ۱۶ هزار یورو برای یک سال تحصیلی می باشد.

 

تحصیل پزشکی در دانمارک – مدارک مورد نیاز جهت تحصیل پزشکی در دانمارک

 

 1. ارائه مدارک تحصیلی دوره های گذشته به همراه تمامی ریزنمرات آن
 2. ارائه مدارک شناسایی و هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 3. ارائه مدارک زبان انگلیسی و یا دانمارکی
 4. ارائه پاسپورت معتبر
 5. در صورت موجود بودن مدارک مربوط به سابقه کار در بیمارستان و یا درمانگاه
 6. ارائه مدارک تمکن مالی
 7. ترجمه تمامی مدارک فوق به زبان انگلیسی و یا دانمارکی

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید