تحصیل پزشکی در فنلاند

تحصیل در سوئد > تحصیل پزشکی  > تحصیل پزشکی در فنلاند

تحصیل پزشکی در فنلاند

تحصیل پزشکی در فنلاند

تحصیل پزشکی در فنلاند

 

کشور فنلاند یکی از کشور های پیشرفته و در حال توسعه می باشد که در حوزه اسکاندیناوری واقع شده است و یکی از کشور های بسیار امن و با کیفیت زندگی و همچنین رفاه اجتماعی بالا محسوب می شود. این کشور یکی از بهترین گزینه های مهاجرت به اروپا و زندگی در اروپا شناخته می شود. اخذ اقامت کشور فنلاند کار ساده ای نیست و معمولا افرادی موفق به انجام این کار می شوند که دارای تخصص و سابقه بسیار خوب هستند. کسب اقامت فنلاند از طریق تحصیل پزشکی در فنلاند یکی از گزینه های بسیار مناسب برای کسب اقامت فنلاند محسوب می شود و علاقه مندان تحصیل در فنلاند می توانند از این طریق نیز اقدام به اخذ اقامت فنلاند کنند. تحصیل پزشکی در فنلاند نیازمند دانستن اطلاعاتی است که قرار است در این مقاله به شما ارائه شود.

 

تحصیل پزشکی در فنلاند – شرایط تحصیل پزشکی در فنلاند

 

تحصیل در دوره های پزشکی دانشگاه های پزشکی در فنلاند به صورت معمولا بین ۵ تا ۶ سال زمان می برد و این مدت برای آموزش پزشکی عمومی به متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی کفایت می کند. تحصیل در دوره های پزشکی دانشگاه های فنلاند معمولا شامل دو بخش دوره های آموزشی دانشگاه و همچنین دوره های کارآموزی در بیمارستان های در ارتباط با دانشگاه است معمولا دانشجویان پس از گذراندن دوره های آموزشی و همچنین کارآموزی قادر به تشخیص بیماری و همچنین راه های درمان آنان هستند و می توانند در بیمارستان ها و درمانگاه ها مشغول به کار شوند.

به دلیل این که کشور فنلاند یکی از بزرگ ترین کشور های تولید کننده تجهیزات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی است ؛ از طرفیت های فناورانه سطح بالایی بهره می برد و دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی از تجهیزات و امکانات بسیار خوبی برای انجام دادن کار های خود و درک بهتر محتوای درسی را در اختیار دارند.

هدف کلی برنامه پزشکی فنلاند که استاندارد های بالا و سخت گیرانه ای دارد ، آموزش پزشکانی است که توانایی ارائه با کیفیت ترین خدمات پزشکی را به جامعه فنلاند داشته باشند و در راستای رعایت اخلاق پزشکی ، حقوق بیماران را رعایت کنند.

 

تحصیل پزشکی در فنلاند – تحصیل پزشکی در دانشگاه هلسینکی

 

دانشگاه هلسینکی دارای دانشکده های زیادی می باشد که یکی از مهم ترین آنان دانشکده پزشکی می باشد که یکی از قوی ترین مراکز آموزش پزشکی در فنلاند است. دانشکده پزشکی دانشگاه هلسینکی فنلاند دوره های آموزشی پزشکی خود را در چهار گروه پزشکان عمومی و متخصص ، دندان پزشکان ، روان شناسان و همچنین گفتار درمان ها ارائه می کند. دانشکده پزشکی دانشگاه هلسینکی عضو مرکز پزشکی هلسینکی (AMCH) نیز محسوب می شود و متخصصان زیادی از کشور های مختلف با این دانشکده پزشکی در ارتباط هستند و از کنفرانس ها و امکانات آن استفاده می کنند. این دانشکده دوه های کارشناسی و کارشناسی ارشد مربوط به رشته های روانشناسی ، داروسازی و دندان پزشکی را نیز ارائه می کند.

رشته های پزشکی دانشگاه هلسینکی به زبان های سوئدی و فنلاندی تدریس می شودو متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در فنلاند را دارند باید به یکی از این زبان ها تسلط داشته باشند. به طور متوسط ۵ درصد از دانشجویان پذیرفته شده پزشکی در این دانشگاه فنلاند متقاضیانی هستند  که به زبان سوئدی تسلط دارند. دانشگاه هلسینکی تنها دانشگاهی است که رشته های پزشکی و دندان پزشکی را به زبان سوئدی ارائه می کند.

 

 

تحصیل پزشکی در فنلاند – دانشگاه های مختلف پزشکی فنلاند

 

برای تحصیل پزشکی در فنلاند افرادی می توانند درخواست خود را به یکی از دانشگاه های زیر ارسال کنند :

 

  1. دانشگاه هلسینکی : این دانشگاه در سال ۱۶۴۰ و در شهر تورکو تاسیس شد اما از سال ۱۸۲۹ این دانشگاه در شهر هلسینکی قرار گرفت. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه در فنلاند است و رشته های فراوانی در آن تدریس می شود.
  2. دانشگاه تورکو فنلاند : این دانشگاه که در جنوب غربی فنلاند و در شهر تورکو قرار گرفته دومین دانشگاه بزرگ فنلاند محسوب می شود. این دانشگاه در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد و دارای هفت دانشگاه مختلف می باشد.
  3. دانشگاه اولو : این دانشگاه یکی دیگر از دانشگاه های بزرگ فنلاند است که در سال ۱۹۵۸ و در شهر اولو تاسیس شد. این دانشگاه دارای ۱۶ هزار دانشجو و ۳ هزار کارمند است. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های فنلاند و جزء ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.
  4. دانشگاه تامپره : این دانشگاه دولتی در سال ۱۹۲۵ و در شهر هلسینکی تاسیس شد و از سال ۱۹۶۰ به شهر تامپره نقل مکان کرد. این دانشگاه دارای دانشکده های علوم ارتباطات ، آموزش ، مدیریت ، پزشکی و علوم ، علوم طبیعی و علوم اجتماعی می باشدو هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی در آن نیز به نسبت دیگر دانشگاه های این کشور پایین تر است.
تحصیل پزشکی در فنلاند

تحصیل پزشکی در فنلاند

تحصیل پزشکی در فنلاند – شهریه تحصیل پزشکی در فنلاند

 

هزینه های تحصیل پزشکی در فنلاند برای دانشجویان فنلاندی و یا اتحادیه اروپا و همچنین دانشجویان بین المللی از کشور های مختلف متفاوت است. هزینه های تحصیل برای دانشجویان فنلاندی و افرادی که از اتحادیه اروپا برای تحصیل به این کشور سفر کرده اند رایگان می باشد ولی افراد بین المللی باید به صورت سالانه مبلغی را در قالب شهریه به دانشگاه های فنلاند بپردازند. هزینه های تحصیل پزشکی در فنلاند با توجه به دانشگاه متفاوت می باشد ولی به صورت کلی می توان گفت که هزینه های تحصیل پزشکی در مقاطع کارشناسی ارشد و یا تخصص چیزی در حدود ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار برای یکی سال تحصیلی می باشد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید