تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل در سوئد > تحصیل پزشکی  > تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژ

 

نروژ همواره یکی از کشور های مدرن و ثروتمند اروپا محسوب می شده است این کشور که در شمال اروپا واقع شده در حوزه اسکاندیناوی قرار گرفته است. از لحاظ امنیت اجتماعی نروژ توانسته رتبه یک جهان را از آن خود کند. تحصیل پزشکی در نروژ یکی از بهترین گزینه های مهاجرت به نروژ محسوب می شود و به دلیل رایگان بودن تحصیل سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل به نروژ مهاجرت می کنند. برای تحصیل پزشکی در نروژ نیاز است که دانشجویان اطلاعاتی را در این خصوص داشته باشند به همین خاطر قصد داریم تا در این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی در نروژ بپردازیم و اطلاعات مفیدی را به شما ارائه کنیم.

 

تحصیل پزشکی در نروژ – شرایط تحصیل پزشکی در نروژ

 

در دنیای امروزی تحصیل کردن در دانشگاه جایگاه خاصی را در بین مردمان با سطح مختلف زندگی و درآمد پیدا کرده است. مردم اصولا داوطلب تحصیل در رشته هایی هستند که پردرآمد بوده و جایگاه مناسب و خاصی را داشته باشند. تحصیل پزشکی یکی از آن رشته هایی است که هموار تقاضا برای تحصیل در آن ها بسیار بالا بوده است و به دلیل شرایط و درآمدی که این رشته دارد سالانه دانشجویان زیادی شانس خود را برای تحصیل در این رشته امتحان می کنند. به دلیل این که شرایط قبول شدن این رشته  تحصیلی در ایران کمی دشوار است دانشجویانی که به این رشته علاقه دارند می توانند به فکر تحصیل پزشکی در اروپا باشند و از این طریق به خواسته خود برسند.

برای تحصیل پزشکی در نروژ کالج ها و دانشکده های پزشکی و دندان پزشکی مختلفی برای آماده سازی دانشجویان تعبیه شده است. دوره های برگزار شده در این کالج ها به دوره های Premedical  معروف هستند . مدت زمان این دوره دو سال است و بعد از اتمام این دوره ، فرد باید در آزمون شرکت کند ، سپس می تواند به دانشکده مورد نظر خود برود.

متقاضیان تحصیل پزشکی در نروژ باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته های تجربی باشند. طول دوره های پزشکی در نروژ ۶ سال است و دانشجویان بعد از اتمام دوران تحصیل و بعد از کسب نمرات قبولی در امتحان پایان دوران تحصیل ، به صورت آزمایشی و به عنوان کارآموزی باید حدود یک سال و نیم در بیمارستان مشغول به کار شوند. برای تحصیل پزشکی در نروژ دانشجویان باید مدرک زبان نروژی در حد B2 و همچنین مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ۶ را داشته باشند. تحصیل پزشکی در نروژ هم به زبان انگلیسی و هم به زبان نروژی امکان پذیر است. دانشجویانی که به زبان نروژی تسلط ندارند می توانند در صورت قبولی در دوره های آموزشی زبان نروژی که توسط دانشگاه های این کشور ارائه می شود شرکت کنند ؛ معمولا این دور های به صورت یک ساله می باشد.

 

تحصیل پزشکی در نروژ – مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه های نروژ

 

 1. ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 2. ترجمه آخرین مدارک تحصیلی مانند دیپلم و پیش دانشگاهی
 3. ترجمه آخرین ریزنمرات تحصیلی
 4. مدرک زبان نروژی
 5. مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۶
 6. گواهی تمکن مالی
تحصیل پزشکی در نروژ

تحصیل پزشکی در نروژ

 

تحصیل پزشکی در نروژ – هزینه های دوره پزشکی در نروژ

 

تمامی دانشجویانی که متقاضی تحصیل پزشکی در نروژ هستند باید ابتدا به مدت دو سال در کالج های مخصوص دوره پیش نیاز را پشت سر بگذارند و سپس در آزمون ورودی دانشگاه های نروژ برای تحصیل پزشکی شرکت کنند. این دوره با توجه به کالج انتخابی هزینه های متفاوتی خواهد داشت ولی به طول کلی می توان گفت که این هزینه ها از ۹۰۰ تا ۲ هزار یورو در سال است.

 

 

تحصیل پزشکی در نروژ – دانشگاه های پزشکی در نروژ

 

برای تحصیل پزشکی در نروژ دانشجویان می توانند درخواست خود را به یکی از دانشگاه های زیر ارسال کنند :

 

 1. دانشگاه اسلو university of oslo
 2. دانشگاه برگن university of bergen
 3. دانشگاه علم و صنعت نروژ  university of science and technology
 4. دانشگاه علوم حیاطی نروژ    university of life sciences
 5. دانشگاه ترومسو university of tromso

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید