ثبت شرکت در سوئد

تحصیل در سوئد > کشور سوئد  > ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

 

سوئد کشور است در اروپای شمالی با مساحتی بسیار زیاد و به همین خاطر یکی از بزرگ ترین کشور های اتحادیه اروپا به لحاظ مساحت شناخته می شود. رشد اقتصادی در سوئد بعد از جنگ جهانی دوم شتاب بیشتری پیدا کرد و درآمد خالص ملی کشور بالا رفت و اقتصاد این کشور به شکوفایی رسید. این کشور به دلیل داشتن یکی از مناسب ترین شرایط برای مهاجرت و مهاجر پذیر بودن آن و همچنین داشتن بستر مناسب برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل یکی از مناسب ترین کشور های اروپایی جهت سرمایه گذاری شناخته می شود. برای سرمایه گذاری در سوئد راه های متفاوتی وجود دارد که یکی از این راه ها از طریق ثبت شرکت در سوئد است که موضوع این مقاله ما قرار گرفته است و می خواهیم که در این مقاله به بررسی آن بپردازیم.

 

ثبت شرکت در سوئد – انواع روش ها برای ثبت شرکت در سوئد

 

برای ثبت شرکت در سوئد ابتدا فرد باید تعیین کند که قصد دارد از چه طریقی شرکت خود را در سوئد به ثبت برساند تا بتواند بهترین و درست ترین راه را برای اینکار انتخاب کند به صورت کلی ثبت شرکت در سوئد به صورت زیر می باشد:

 1. شرکت انحصاری
 2. شرکت تعاونی
 3. شرکت تعاونی با مسئولیت محدود
 4. شرکت با مسئولیت محدود
 5. موسسه اقتصادی

 

ثبت شرکت در سوئد – ثبت شرکت به صورت انحصاری در سوئد

 

همانطور که از نام این روش از ثب شرکت پیداست فردی که تاسیس کننده شرکت است پس از به ثبت رسیدن شرکت از این طریق تمامی مسئولیت های آن را به عهده می گیرد و موظف است تمامی بدهی های شرکت ، هزینه های بیمه شرکت که ۲۵ از درآمد شرکت است و همچنین هزینه های مربوط به مالیات را قبول و به صورت مرتب پرداخت کند. شرکت های انحصاری بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای ایده های نو هستند و می توانند این ایده ها را به تنهایی و با ایجاد شرکت خود عملی کنند.

 

ثبت شرکت در سوئد – ثبت شرکت به صورت تعاونی در سوئد

 

این نوع شرکت ها به این صورت هستند که کل شرکت توسط چند نفر تشکیل می شود و معمولا برای ایجاد چنین شرکت هایی حداقل باید ۲ شریک وجود داشته باشد. هر کدام از شرکایی که شرکت را تشکیل داده اند باید هزینه های مربوط به مالیات را به صورت جدا پرداخت کنند و هر کدام از آن ها می توانند نیروی کار مورد نظر خود را استخدام کنند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که بعضی مواقع و در صورتی که یکی از شرکا توان پرداخت مالیات و بدهی را نداشته باشد شریک دیگر می تواند بدهی او را پرداخت کند و این یکی از نکات حائز اهمیت برای ثبت شرکت از این طریق است .

 

ثبت شرکت در سوئد – ثبت شرکت به صورت تعاونی با مسئولیت محدود در سوئد

 

ثبت شرکت در سوئد از طریق تعاونی با مسئولیت محدود تقاوتی با شرکت تعاونی ندارد و تفاوت هایی که بین این دو وجود دارد این است که باید برای ایجاد آن ابتدا سرمایه اولیه وجود داشته باشد و اینکه برای مدیریت شرکت برعکس شرکت های تعاونی نیازی نیست که چند نفر مدیریت را به عهده داشته باشند و تنها یک نفر می تواند اقدام به مدیریت شرکت و پرداخت مالیات و انجام امور دیگر کند.

 

ثبت شرکت در سوئد – ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود در سوئد

 

یکی دیگر از راه های ثبت شرکت در سوئد نیز از طریق ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود است معمولا ایجاد چنین شرکت هایی با انگیزه بسیار بالایی دنبال می شود و افرادی که قصد ثبت چنین شرکت هایی در سوئد دارند باید سرمایه اولیه در حدود ۷۸۰۰ دلار به عنوان سرمایه اولیه داشته باشند. این نوع شرکت ها پس از به ثبت رسیدن در سوئد و انجام فعالیت باید به صورت سالانه گزارش هایی به اداره ثبت شرکت ها در سوئد ارسال کنند و همچنین این شرکت ها باید حداقل یک مدیر و یک قائم مقام داشته باشند. در این نوع شرکت ها معمولا باید به صورت سالانه ۲۶ درصد از درآمد حاصله در سال را به عنوان مالیات به دولت سوئد پرداخت کنند.

 

ثبت شرکت در سوئد – ثبت شرکت به صورت موسسه اقتصادی در سوئد

 

این نوع از شرکت ها نیز همانند شرکت های مسئولیت محدود هستند و تنها تفاوت هایی که بین موسسه اقتصادی و مسئولیت محدود وجود دارد در این است که نیازی به ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها در سوئد و پس از به ثبت رسیدن خود شرکت وجود ندارد. نکته دیگر در این است که برای راه اندازی چنین شرکت هایی حداقل سه نفر باید اقدام کنند و هر کدام از این افراد نیز حق ورود به جلسه را دارند.

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد

ثبت شرکت در سوئد – شرایط لازم برای ثبت شرکت در سوئد

 

متقاضیان برای ثبت شرکت در سوئد باید شرایط زیر را دارا باشند :

 

 1. متقاضی باید حداقل ۵۰ درصد از سهام شرکت را دارا باشد
 2. داشتن تجربه شخصی در حوزه راه اندازی شغل
 3. داشتن گذرنامه ای با اعتبار مناسب
 4. ارائه یک طرح توجیهی به اداره مهاجرت سوئد
 5. داشتن سرمایه کافی برای تامین هزینه ها
 6. آشنایی مناسب با زبان انگلیسی و زبان سوئدی

 

ثبت شرکت در سوئد – مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئد

 

برای ثبت شرکت در سوئد افراد متقاضی باید مدارک زیر را دارا باشند :

 

 1. جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت
 2. گرفتن وقت سفارت سوئد
 3. ارائه مدارک رسمی شرکت
 4. پرینت سه ماهه حساب بانکی
 5. گواهی استغال به کار
 6. سند مالکیت به نام متقاضی
 7. نامه مبنی بر هدف و برنامه فرد متقاضی از ثبت شرکت در سوئد
 8. فوتوکپی و اسکن پاسپورت
 9. ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه
 10. چند قطعه عکس در سایز مورد نیاز برای پاسپورت

 

ثبت شرکت در سوئد – مزایای ثبت شرکت در سوئد

 

مزایای ثبت شرکت در سوئد به صورت زیر است :

 

 1. دسترسی آزاد به بازار اروپا
 2. امکان دریافت اقامت دائم سوئد و پس از پنج سال زندگی در این کشور
 3. امکان دریافت اقامت دائم سوئد برای تمامی افراد خانواده
 4. اجازه اقامت شنگن برای تمامی اعضای خانواده
 5. استفاده از برند اروپایی
 6. هزینه های پایین اداره شرکت راه اندازی شده
 7. افتتاح حساب شخصی و شرکتی در بانک های سوئد
 8. قوانین گمرکی و تجاری آزاد در داخل اروپا

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید