ثبت شرکت در فنلاند

تحصیل در سوئد > کشور فنلاند  > ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند

 

برای مهاجرت به فنلاند و کسب اقامت فنلاند راه های مختلفی وجود دارد که یکی از این راه ها از طریق سرمایه گذاری در فنلاند و ثبت شرکت در فنلاند است. فنلاند یکی از عضو شنگن می باشد به دلایل حاکم بودن سیستم رفاه اجتماعی و همچنین ثبات اقتصادی موجود در آن می تواند یک یا از مناسب ترین کشور ها برای سرمایه گذاری و کسب اقامت این کشور باشد. سرمایه گذاری در فنلاند و ثبت شرکت در فنلاند نیازمند طی کردن مرحل مشخصی است که در این مقاله می خواهیم به بررسی آن ها بپردازیم.

 

ثبت شرکت در فنلاند – انواع شرکت های قابل ثبت در فنلاند

 

برای ثبت شرکت در فنلاند فرد متقاضی باید از یکی از راه های زیر اقدام کند :

 

 1. ثبت شرکت به صورت مشارکت محدود
 2. ثبت شرکت به صورت محدود خصوصی
 3. ثبت شرکت به صورت مشارکت عمومی
 4. ثبت شرکت خصوصی
 5. ایجاد شعبه یا نمایندگی یک شرکت خارجی

 

ثبت شرکت در فنلاند – ثبت شرکت در فنلاند به صورت مشارکت محدود

 

ثبت شرکت به صورت مشارکت محدود به این صورت است که نیازمند داشتن یک هیئت مدیره متشکل از حداقل سه سرپرست و یک مدیر اجاری است و حداقل سرمایه تعیین شده برای این نوع شرکت ها مبلغ ۸۰ هزار دلار تعیین شده است. معمولا این نوع شرکت ها به صورت سهامی عام در بورس اوراق بهادار هلسینکی ارائه می شود و نرخ مالیاتی این نوع شرکت ها نیز ۲۶ درصد تعیین شده است.

 

ثبت شرکت در فنلاند – ثبت شرکت در فنلاند به صورت محدود خصوصی

 

برای ثبت شرکت به صورت محدود خصوصی فرد متقاضی نیازمند داشتن سرمایه ای در حدود ۸۰ هزار یورو می باشد و همچنین برای راه اندازی نیازمند وجود حداقل یک سرپرست و یک جانشین هیئت مدریره می باشد. فرد متقاضی برای ثبت شرکت در فنلاند به این روش می بایست محلی را برای شرکت خود خریداری و یا اجاره کند و دفتر خود را راه اندازی کند. میزان مالیاتی که از این نوع شرکت ها توسط دولت فنلاند به صورت سالانه دریافت می شود ۲۶ درصد تعیین شده است.

ثبت شرکت در فنلاند – مراحل ثبت شرکت در فنلاند

 

برای ثبت شرکت در فنلاند در ابتدا فرد متقاضی باید فرم مربوط به ثبت شرکت در فنلاند را دریافت کرده و پر کند و پس از تکمیل کردن آن برای وزارت بازرگانی ارسال کنند. در مرحله بعد فرد باید هماهنگی های لازم را با وزارت امور خارجه انجام دهد و تاییدیه های لازم را دریافت کند . فرد متقاضی باید اجازه های لازم در خصوص بیزینس پلن ها را دریافت کند این مرحله از اهمین ویژه ای برخوردار است.

در مرحله بعدی در صورتی که اجازه کار فنلاند برای درخواست دهنده صادر شود می تواند با گرفتن وقت سفارت فنلاند و مراجعه به این سفارت اقامت بلند مدت فنلاند را کسب کنند . در گام بعدی فرد متقاضی باید با انجام یک سفر به کشور فنلاند مراحل مختلف ثبت شرکت در فنلاند را در همان کشور انجام دهد و آن را تکمیل کند

ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند – مزایای ثبت شرکت در فنلاند

 

 1. امکان ثبت شرکت هایی با مالکیت صد در صد
 2. امکان ثبت شرکت بدون شریک محلی
 3. امکان سفر به کشور های اروپایی و حوزه شنگن بدون دریافت ویزا و همچنین امکان فعالیت اقتصادی در این کشور ها
 4. دریافت اقامت دائم فنلاند پس از گذشت سه سال از تاسیس شرکت در این کشور
 5. امکان دریافت پاسپورت فنلاند پس از گذشت ۵ سال از دریافت اقامت دائم فنلاند
 6. امکان ایجاد حساب های شخصی و حساب شرکتی در فنلاند
 7. امکان ثبت برند شخصی و مارک تجاری
 8. قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید