جاذبه های توریستی دانمارک

تحصیل در سوئد > جاذبه های توریستی  > جاذبه های توریستی دانمارک

جاذبه های توریستی دانمارک

جاذبه های توریستی دانمارک

جاذبه های توریستی دانمارک

کشوردانمارک در جنوب اروپا قرار گرفته است و پایتخت آن کپنهاگ می باشد. مساحت دانمارک ۴۲,۹۳۳ کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ ۵٫۵ میلیون نفر دارد. زبان رسمی این کشور زبان دانمارکی است و  از زبان‌های محلی درکه  این کشور رسمیت دارند می توان به فاروئی، گرینلندی و آلمانی اشاره کرد.

یکی از جواهرات قاره اروپا کشور دانمارک می باشد که  قلب کهن امپراتوری وایکینگ‌ ها است ، دانمارک یک شکاف فرهنگی جغرافیایی میان اروپای شمالی و اسکاندیناوی پدید آورده است.

یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا  دانمارک می باشد که چشم‌اندازهای زیبای طبیعی، تمیزی و امکانات دوستدار محیط زیست، دهکده‌ ها و آثار تاریخی قرون وسطایی و متعلق به وایکینگ‌ها، همگی از جاذبه های توریستی دانمارک محسوب می شوند. در سراسر کشور دانمارک  اهمیت  خاصی به موضوع محیطی زیست می دهند که باعث شده است در کپنهاگ، دوچرخه بر ماشین برترین راه برای کشف این شهر جمع و جور و زیبا باشد .

 

  • قلعه کرونبورگ

در شمال اروپا یکی از مهم ‌ترین بناهای رنسانس قلعه‌ی کرونبورگ (Kronborg) محسوب می‌شود. قلعه‌ کرونبورگ  معماری زیبا و بسیار فریبنده ای دارد که به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

 

  • موزه کشتی وایکینگ

موزه کشتی وایکینگ (Vikingeskibsmuseet) در شهر راسکیله دانمارک قرار گرفته است که توانسته است دریانوردی و قایق ‌سازی را در بازه زمانی ماقبل تاریخ و قرون وسطی به نمایش بگذارد.

موزه وایکینگ پنج فروند از کشتی ‌های وایکینگی که در حدود سال ۱۹۶۲ که طی کاوش‌های باستان‌ شناسی میلادی کشف شدند تمرکز دارد. این موزه در زمینه‌ های تاریخ دریانوردی، باستان ‌شناسی تجربی و باستان‌شناسی دریایی برای آموزش پژوهشگران می پردازد.

 

  • شهر ساحلی Dragor

 

علاوه بر دوچرخه سواری در شهر ساحلی  Dragor، که مسیری ۱۲ کیلومتری در امتداد ساحل می باشد  این شهر خیابان هایی زیبا و با کلبه های کوچکی دارد و همچنین مکان مناسبی همینطور برای ماهیگیری می باشد. جشنواره های هنری و موسیقی زیادی برای جذب گردشگران در تابستان های این روستای زیبای دانمارک برگزار می شود.

 

  • پل شگفت انگیز اتصال دانمارک به سوئد

در جولای سال ۲۰۰۰یک مسیر ارتباطی به نام  «اُرسوند» Oresund در دانمارک افتتاح شده است. یک پل دو خطه به طول ۸ کیلومتر قسمت اول این مسیرمی باشد، ادامه ی این پل به یک جزیره مصنوعی به نام «پبرهلم» می‌رسد این تونل زیرآبی ۴ کیلومتری تونل «دروگدن» نام دارد. پهنای این مسیر ۲۳٫۵ متر است. هر روز ۱۷ هزار وسیله از این مسیر گذر می‌کنند. هزینه ساخت این پل-تونل حدود ۵٫۷ میلیارد دلار بوده است.

  • صخره های مون

در سواحل کشور دانمارک صخره های سفید رنگی که به علت وجود گچ در این منطقه است به نام

صخره مون قرار داردکه ارتفاع این صخره ها به  ۱۴۳ متر ارتفاع می رسد.

 

  • موزه هنر مدرن لوئیزیانا

در این موزه  مجموعه ای از آثار بزرگترین نام های هنری  مانند فرانسیس بیکن، مکس ارنست، ژان بابفت، الکساندر کالدر، هنری مور، پابلو پیکاسو، اندی وارهخول گردآوری شده است.

جاذبه های توریستی دانمارک

جاذبه های توریستی دانمارک

 

  • آکواریوم ملی دانمارک

دانمارک یک کشور پیشرو در طراحی و ساخت مبلمان، اسباب بازی و روشنایی و معماری ساختمان می باشد.    آکواریوم ملی که بزرگ‌ترین آکواریوم در شمال اروپا محسوب می شود با نام ،آکواریوم سیاره‌ آبی نیز شناخته شده است.  دراین آکواریوم هزاران موجود آبزی زندگی می کند. ساختمان اصلی آکواریوم ملی از پنج بازو منشعب تشکیل شده است. تانک اقیانوس با کوسه‌ها، پرتوماهی‌ها و مارماهی‌های رنگین بزرگ‌ترین قسمت‌ آکواریوم ملی می باشد و در دیگر قسمت‌های دیدنی آکواریوم ملی دانمارک آمازوناس و صخره مرجانی نیز موجود می باشد .

 

  • کلیسای بانوی ما (Our Lady)

کلیسای معروف  Our Lady در فاصله ای حدودا یک ساعته از شهر کپنهاگ دانمارک قرار گرفته است. چهار  اسپایدرهای معکوس سنت گرتروت، سنت کاترین، سنت آن و سنت مجدلیه این  برج ها را می پوشاند .

 

  • قلعه Egeskov

قلعه افسانه ای  Egeskov بیشتر از ۴۵۰ سال سن دارد و در منطقه فین دانمارک واقع شده است.

ساخت این قلعه در سال ۱۵۵۴ توسط Frands Brockenhuus پادشاه lieutenant به پایان رسید.

قلعه اگسکوف که در وسط دریاچه ساخته شده است، اوضاع نابسامان در آن دوران باعث شد تا زمین دارها به فکر ساختن قلعه هایی که به راحتی قابل دسترس نباشند بیفتند .

طبق روایات پایه های این قلعه که از درخت بلوط بودند به اندازه ای بزرگ و عظیم بوده اند که کاشت تعدادی از آن ها باعث شده بود که این محیط شبیه به جنگل به نظر برسد و به همین دلیل هم به این قلعه، نام قلعه اگسکوف را داده اند که معنی آن در زبان دانمارکی «جنگل بلوط» است.

 

  • جزایر فارو

 

جزایر فارو (Faroe Islands) در مکان تلاقی دریای نروژ با شمال واقع شده است. صخره‌های این جزیره  با امواج دریا حالت گرفته اند و گیاهانی بر روی آن رشد کرده‌اند که زیبایی منحصر به فردی به این جزیره در ارمغان آورده است. در این جزیره  کلبه‌ های چوبی قرار گرفته است تا ماهیگیران و مسافران در آنجا استراحت و تفریح ‌کنند . فارو یک منطقه خودم ختار است و تنها نیمی از این جزیره زیبا به دانمارک معلق است .

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید