روش های مهاجرت به دانمارک

تحصیل در سوئد > حقوق مهاجرت  > روش های مهاجرت به دانمارک

روش های مهاجرت به دانمارک

روش های مهاجرت به دانمارک

روش های مهاجرت به دانمارک

دانمارک یکی از کشور هایی است که با توجه به بررسی هایی که انجام شده است به عنوان شادترین کشور دنیا انتخاب شده است که این خود نشان دهنده کیفیت زندگی در دانمارک است. معمولا افرادی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند یکی از کشور هایی که همواره به آن توجه می کنند کشور دانمارک است که به دلیل بالا بودن سطح رفاه اجتماعی و همچنین بالابودن سطح کیفی آموزش در این کشور است. برای مهاجرت به دانمارک روش های مختلفی وجود دارد که برخی از روش های بسیار پرطرفدار آن می توان به مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در دانمارک ، مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج در دانمارک ، مهاجرت به دانمارک از طریق کار در دانمارک و مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم در خصوص روش های مهاجرت به دانمارک توضیحاتی را به شما دوستان ارائه کنیم.

 

روش های مهاجرت به دانمارک – مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در دانمارک

 

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در دانماک و تحصیل در دانشگاه های دانمارک می باشد که این فرصت را به فرد می دهد که پس از پایان یافتن تحصیلش در دانشگاه های دانمارکی به راحتی جذب بازار کار دانمارک شده و اقامت دائم دانمارک را کسب کند.

تحصیل در دانمارک نیز تقریبا مشابه با تحصیل در دیگر کشور های اروپایی است و به این صورت است که معمولا دانشگاه های دانمارک رشته های تحصیلی خود را در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می کنند که به ترتیب در حدود ۴ سال ، ۲ سال و ۵ سال به طول می انجامد. دانشجویان می توانند پس از به اتمام رسیدن تحصیلشان در دانمارک در صورتی که بتوانند کار مناسبی را در دانمارک برای خود پیدا کنند اقامت دائم دانمارک را کسب کنند.

یکی از معایت تحصیل در دانمارک این است که هزینه های تحصیل در دانشگاه های دانمارک به نسبت برخی کشور های اروپایی دیگر که تقریبا امکانات مشابه را دارد بسیار بالا می باشد تحصیل در دانمارک می تواند به صورت سالانه برای دانشجو در حدود ۸ تا ۱۲ هزار یورو هزینه داشته باشد البته این مقدار می تواند در رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی نیز از این مقدار بیشتر شود.

 

روش های مهاجرت به دانمارک – مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج در دانمارک

 

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج در دانمارک و با شهروند دانمارکی است. دانمارک برای تمامی افراد خارجی که موفق به ازدوج به یک شهروند دانمارکی می شوند اقامت دانمارک را اعطا می کند. برای دریافت اقامت دانمارک از طریق ازدواج در دانمارک زوجین باید دارای شرایط مناسب انجام این کار باشند که برخی از این شرایط به این صورت است که ابتدا باید هر دو سنی بالای ۱۸ سال داشته باشند و همچنین والدین آنان از این ازدواج رضایت داشته باشند. یکی دیگر از شرایط انجام این ازدواج این است که شهروند دانمارکی باید محل اقامت و درآمد کافی برای حمایت از همسر خارجی خود را داشته باشد که اگر تمامی این شرایط مناسب وجود داشته باشد فرد خارجی می تواند اجازه ثبت ازدواج در دانمارک را بدست بیاورد.

در ابتدا به فرد اقامت موقت دانمارک اعطا می شود و این فرصت به او داده می شود که بتواند ازدواج خود را در دانمارک به ثبت برساند سپس پس از آن می تواند با استفاده از سند ازدواج خود اقامت دائم دانمارک را کسب کند. معمولا افرادی که بتوانند ۵ تا ۱۰ سال را بدون هیچ مشکلی با همسر خود در دانمارک زندگی کنند می توانند تابعیت دانمارک را کسب کنند منظور از تابعیت دانمارک همانند شهروندی دانمارک است که این فرصت را به فرد می دهد که پاسپورت دانمارک را دریافت کند.

 

روش های مهاجرت به دانمارک – مهاجرت به دانمارک از طریق کار در دانمارک

 

یکی دیگر از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق کار در دانمارک و دریافت ویزای کار دانمارک است که می تواند منجر به کسب اقامت دائم دانمارک برای فرد نیز شود. معمولا در صورت وجود شرایط مهاجرت کاری به دانمارک یکی از بهترین روش های کسب اقامت دانمارک برای افراد می باشد. برای کار در دانمارک نیاز است که فرد بتواند دعوتنامه ای رسمی را از سوی کارفرمایی دانمارکی دریافت کند تا با استفاده از دعوتنامه کارفرما و دیگر مدارک مورد نیاز و با مراجعه به سفارت دانمارک ویزای کار دانمارک را دریافت کند.

معمولا کارفرماهایی که نیازمند نیروی کار هستند ، شغل و شرایط کاری را در قالب آگهی در دانمارک منتشر می کنند. معمولا ابتدا این آگهی ها در دانمارک منتشر شده تا نیروی کاری مد نظر از داخل این کشور جذب شود در صورتی که این نیرو به هر دلیلی جذب نشود این آگهی به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا منتشر می شود که اگر باز هم نیروی مورد نظر جذب نشود آگهی به صورت جهانی منتشر می شود و افراد می توانند شانس خود را برای دریافت شغل مورد نظر امتحان کنند.

معمولا شرایط کاری فرد مشخص کننده نوع اقامتی است که دریافت می کنند مثلا برای مشاغلی که نیازمند این است که فرد به صورت کامل در دانمارک حضور داشته باشد معمولا اقامت دائم دانمارک به فرد اعطا می شود و برای مشاغلی که نیازمند حضور دائم نیست اقامت موقت دانمارک و با توجه به مدت زمان کار فرد به او اعطا می گردد.

 

روش های مهاجرت به دانمارک

روش های مهاجرت به دانمارک

روش های مهاجرت به دانمارک – مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

 

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری در دانمارک است که این فرصت را به فرد می دهد که با سرمایه گذاری در دانمارک و در قالب ثبت شرکت در دانمارک اقامت دائم دانمارک را کسب کند. معمولا افراد خارجی برای ثبت شرکت در دانمارک نیازمند یک شریک که شهروندی دانمارک را داشته باشد دارند که باید ۵۱ درصد از شرکت مورد نظری که قصد تاسیس آن را دارند به نام او باشد. معمولا در صورتی که تمامی مراحل ثبت شرکت به صورت کامل انجام شود به فرد خارجی ابتدا اقامت موقت دانمارک که قابلیت تمدید به صورت سالانه را دارد اعطا می شود و پس از آن فرد می تواند با ۵ سال زندگی در دانمارک اقامت دائم دانمارک را کسب کند.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید