شهر لینشوپینگ(Linköping)

تحصیل در سوئد > آشنایی با شهرهای مهم  > شهر لینشوپینگ(Linköping)

شهر لینشوپینگ(Linköping)

شهر لینشوپینگ (Linköping)

شهر لینشوپینگ در بخش جنوبی کشور سوئد در استان اوستگوتلند  (Östergötland) واقع شده است، شهر لینشوپینگ به عنوان مرکز فرهنگی سوئد نام گذاری شده است ،این شهر به دلیل صنعت و دانشگاه های پیشرفته خود بسیار پرطرفدار و شناخته شده است.

به طور کلی در کشور سوئد اکثر مراکز مذهبی به مراکز علمی تبدیل می شوند ، از این رو شهر لینشوپینگ نیز از این قاعده مستثنی نیست و کلیسایی جامع که به جا مانده از تاریخ ۱۲۶۶ در سال ۱۶۲۷ به مدرسه جامع لینشوپینگ تغییر یافت.

شهر لینشوپینگ تا سال ۱۹۳۷ در زمان تشکیل هواپیماهای Saab به عنوان شهری کوچک دوره ای از پیشرفت و گسترش خود را طی می کرد؛ در حال حاضر شهر لینشوپینگ مرکز صنعت نرم افزار و فن آوری پیشرفته می باشد ، لذا در سال ۱۹۶۰ دانشگاه لینشوپینگ تاسیس گردید، این دانشگاه یک مرکز علمی دولتی در شهر لینشوپینگ می باشد.

شهر لینشوپینگ دارای آب و هوایی مرطوب و نسبتاً معتدل و بهترین منطقه جهت زندگی است.

شهر لینشوپینگ (Linköping)-جاذبه های لینشوپینگ

یکی از ویژگی های چشمگیر این شهر وجود کلیساهای تاریخی از زمان های دور می باشد؛شهر لینشوپینگ بعد از شهرهای استکهلم، گوتنبرگ ، مالمو، اوپسالا به عنوان پنجمین شهر بزرگ و دیدنی کشور سوئد به شمار می رود.

۱٫مرکز خرید شهر لینشوپینگ واقع در بخش شمالی این شهر در منطقه ای به نام Tornby است؛ لذا میدان اصلی واقع شده در شهر لینشوپینگ میدان Stortorget نام دارد، که اکثر مراکز خرید، مغازه و رستوران ها در اطراف این میدان واقع شده اند.

۲٫از جاذبه های موجود در این شهر بخشی کهن از زمان گذشته یا Gamla Linköping می باشد که جزو مناطق دیدنی و پرطرفدار این شهر محسوب می شود ؛ این بخش مجموعه بزرگی از خانه های قدیمی با معماری های مربوط به صدسال قبل را تشکیل داده است، در این منطقه می توان آثار با کیفیتی از جمله مجسمه ها،سفالها ،کاشی کاری ها و صنایع دستی و چوبی را که در دسترس عموم مردم جهت خرید قراردارند ، مشاهده کرد.

۳٫از دیگر جاذبه های این شهر وجود موزه ای عظیم و قدیمی در فاصله کمی از منطقه Gamla linköping که Valla نام گرفته است ، لذا این موزه به صنعت راه آهن و کشاورزی سوئد اختصاص دارد.

۴٫دریاچه بزرگ روکسن Roxen که در شمال شهر لینشوپینگ قرار گرفته و دارای چشم اندارهای بسیار زیبای جهت تماشای پرندگان مهاجر می باشد ؛ وسعت این دریاچه به ۹۷ کیلومتر مربع می رسد ، لذا عمیقترین نقطه آن هشت متر ارتفاع دارد.

۵٫ موزه نیروی هوایی سوئد  (Flygvapenmuseum) که در خارج از شهر قرار گرفته است و مجموعه ای از تجهیزات و هواپیماهای قدیمی از زمان های دور مربوط به جنگ جهانی اول و دوم در آن گنجانده شده که قرار است در زمان معینی بخش جدیدی از طرح توسعه در این موزه افتتاح شود.

۶٫ کلیسای مرکزی نوروشوپینگ یا Domkyrkan که در حدود ۸۰۰ سال قبل ساخته شده است و مقر اسقف های اعظم می باشد.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید