مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند

تحصیل در سوئد > کشور ایسلند  > مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند

 

ایسلند کشوری است که واقع در اقیانوس اطلس شمالی است و دارای آب و هوا و جغرافیا و فرهنگ متنوعی می باشد. برای مهاجرت به کشور ایسلند و اخذ تابعیت این کشور روش های گوناگونی وجود دارد که هر کدام از این روش ها نیازمند شرایط خاصی است. یکی از روش های مهاجرت به ایسلند و کسب اقامت دائم ایسلند مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند می باشد که می خواهیم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم .

 

مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند – اقامت و تابعیت از طریق تولد در ایسلند

 

طبق قوانین کشور ایسلند به اشخاصی می توانند از طریق تولد فرزند تابعیت و اقامت ایسلند را کسب کنند که سیستم خون شامل آن ها بشود. در بیشتر کشور های دنیا برای مهاجرت از طریق تولد فرزند دو نوع قانون و سیستم وجود دارد که این دو سیستم با نام های سیستم خون و سیستم خاک شناخته می شوند . سیستم خون به این صورت است که در صورتی که پدر یا مادر کودکی توانسته باشند که تابعیت کشور را بدست آورند فارغ از این که کودک در کجا متولد شود می توانند برای او نیز تابعیت کشور مورد نظر را دریافت کنند. در سیستم خاک نیز به این صورت است که کودک اگر در خاک کشور متولد شود که تابعیت آن را ندارد می توانند با استفاده از این سیستم و قانون اقامت و تابعیت کشور مورد نظر را دریافت کند. در مورد کشور ایسنلد باید بگوییم که این کشور تنها سیستم خون را پذیرفته است پس بنابراین فردی می توانند تابعیت ایسلند و یا اقامت دائم ایسلند را کسب کند که پدر یا مادری داشته باشد که یکی از آنان موفق شده باشند تابعیت کشور ایسلند را کسب کرده باشند یا اینکه یکی از آن دو جزء اتباع ایسلندی باشد.

مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند

البته در برخی موارد افراد می توانند به تابعیت و اقامت ایسلند دست پیدا کنند که این شرایط به صورت زیر می باشند:

 

  1. شخصی که سنی در حدود ۱۸ تا ۲۰ سال داشته باشد و از ۱۱ سالگی در ایسلند زندگی کرده باشد می تواند تابعیت ایسلند را دریافت کند این قانون شامل افرادی است که در این کشور زندگی کرده و تابعیت این کشور را دارا نیستند می باشد
  2. شخصی که ۷ سال ساکن ایسلند بوده و یکی از عضو های شوارای نوردیک باشد

 

افرادی که تابعیت ایسلند را کسب کرده باشند ولی در خارج از ایسلند متولد شده باشند بعد از سن ۲۲ سالگی در صورتی تابعیت خود را از دست می دهند مگر اینکه:

 

  1. اقامت ایسلند را داشته باشند
  2. درخواست خود مبنی بر شهروندی و یا همان تابعیت ایسلند را ارائه کرده باشند
  3. ملیتی به جز ایسلندی نداشته باشند

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید