مهاجرت به ایسلند

تحصیل در سوئد > دسته‌بندی نشده  > مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

ایسلند جزیره ای در یک کشور اروپایی می باشد که در میان آمریکای شمالی و سرزمین اصلی اروپا واقع شده است. این کشور درست در زیر دایره قطب شمال بین ۶۴ و ۶۶ درجه شمالی قرار دارد، که پایتخت ریکیاویک می باشد. این پایتخت شمالی ترین در جهان است و دقیقا بین نیویورک و مسکو واقع شده است. در ادامه مقاله موسسه اتیه افرینان ایرانیان به شرایط کار و همچنین مهاجرت به ایسلند اشاره کرده است.

مهاجرت به ایسلند – مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای تحصیلی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور ایسلند مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای تحصیلی است. شما میتوانید از یکی از دانشگاه های کشور ایسلند پذیرش بگیرید و سپس از سفارت این کشور تقاضای اخذ ویزای تحصیلی کنید. چنانچه سفارت با درخواست شما موافقت کرد می توانید مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای تحصیلی را داشته باشید. پس از اتمام تحصیل در این کشور می توانید با یافتن کار ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید و در این کشور مشغول به کار شوید.

مهاجرت به ایسلند – مهاجرت به ایسلند  از طریق کار

تقاضا کنندگان راه های مهاجرت به ایسلند می توانند مهاجرت به ایسلند از طریق ویزای کاررا انتخاب کنند اما این راه معمولا راه سختی است. زیرا شما نیاز به یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ایسلندی دارید. و سختی دیگر اینجاست که قانونی به نام حمایت از نیروی ار داخلی در اتحادیه اروپا وجود دارد. این قانون به منظور حمایت از نیرو های کار و جمعیت بیکار در کشور ایسلند و اتحادیه اروپا به وجود آمده است به این صورت که اگر یک کارفرما در کشور ایسلند بخواهد یک نیروی کار از خارج از این کشور را استخدام کند باید به مدت ۳ ماه این شغل را در کشور ایسلند آگهی کند و سپس اگر تقاضا کننده برای این شغل باید ۳ ماه دیگر این شغل را در اتحادیه اروپا آگهی کند و چنانچه باز هم تقاضا کننده برای این شغل وجود نداشت این شخص میتواند نیروی کار خود را از خارج از اروپا استخدام نماید.

مهاجرت به یسلند- مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

وقتی یک فرد با یک تبعه اروپایی ازدواج کند به طوری که ثبت شود این ازدواج واقعی بوده است میتواند تقاضای اخذ اقامت دائم و شهروندی از کشور همسر خود را کند.کشور ایسلند از این قاعده مستثنی نیست. اگر شما با یک فرد که پاسپورت ایسلندی دارد ازدواج کنید و بتوانید به دولت این کشور نشان دهید که این ازدواج واقعی است و تنها به دلیل مهاجرت به کشور ایسلند با این شخص ازدواج نکرده اید میتوانید با مراجعه به سفارت این کشور تقاضای دریافت ویزا و در مرحله بعد اقامت دائم ایسلند و نهایتا پاسپورت ایسلندی نمایید.

مهاجرت به ایسلند – مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گزاری و ثبت شرکت

از دیگر راه های مهاجرت به ایسلند می توان به مهاجرت به ایسلند از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری اشاره نمود: مانند هر کشور دیگر در کشور ایسلند نیز شما میتوانید اقدام به تاسیس یک بیزینس و تجارت نمایید. دولت ایسلند نیز مانند تمام دولت های اروپایی از سرمایه گذار و کارافرین خارجی در این کشور استقبال میکند. شما جهت مهاجرت به ایسلند و مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت میتوانید در کشور ایسلند یک شرکت به نام خود ثبت کنید. منظور از شرکت حتما یک کمپانی بزرگ نیست یک شرکت میتواند تشکیل شده از یک آدرس و یک خط تلفن مربوط به آن آدرس باشد. هزینه ثبت شرکت در کشور ایسلند نیز مانند تمام کشور های اروپایی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو است. شما بعد از ثبت شرکت خود اقامت تجاری یک ساله در این کشور را دریافت می کنید و بعد از ۵ سال تمدید این اقامت به شرط سود ده بودن بیزینس شما به شما اقامت دائم کشور ایسلند اعطا میگردد.

مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند – مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی

در ابتدا این نکته را ذکر می نماییم که مهاجرت به کشور ایسلند و یا هر کشور دیگری از راه پناهندگی آخرین راه و انتخاب برای مهاجران است و این راه انتخاب افرادی است که در کشور خود از لحاظ مالی جانی روانی و … در خطر هستند.

اکثر کشور های جهان کنوانسیونی به نام کنوانسیون ژنو را تشکیل دادند که در این کنوانسیون کشورهای عضو متعهد شدند که اگر فردی در کشور خود مورد تهاجم ،آزار و اذیت جسمی و روانی،خطرات جانی و مالی و… قرار گرفت بتواند برای حفظ جان و مال خود به کشور های عضو این کنوانسیون پناه ببرد تا از خطر در امان باشد. کشور ایسلند به دلیل اینکه عضو کنوانسیون مهاجرت به ایسلند درژنو است از این قاعده مستثنی نبوده و به افراد خارجی اجازه ی طرح درخواست میدهند. اما نکته ی مهم اینجاست که در سال های اخیر ب دلیل درخواست زیاد پناهندگان از کشور ایسلند این کشور نیز به سختی تقاضای فرد پناهنده را قبول کرده و به صورت گزینشی عمل میکند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید