مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

تحصیل در سوئد > کشور سوئد  > مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

 

کشور سوئد یکی از کشورهایی است که در شمال اروپا واقع شده همچنین این کشور در شبه جزیره اسکاندیناوی می باشد و با کشور هایی مانند نروژ ، فنلاند ، دانمارک همسایه است. پایتخت این کشور شهر استکهلم است. این کشور با وسعتی که در حدود ۹۶۴ هزار کیلومتر مربع است ششمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود همچنین این کشور دارای جمعیتی در حدود ۱۰ میلیون نفر است. این کشور با رشد اقتصادی و تحولی که در چندین دهه گذشته پیدا کرده است تبدیل به یکی از گزینه های اصلی برای افرادی شده است که قصد مهاجرت به یکی از کشور های اروپایی را داشته اند. برای مهاجرت به سوئد و کسب اقامت سوئد روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش ها مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند است در این مقاله قصد داریم تا شما را با این روش از مهاجرت به سوئد آشنا کنیم.

 

مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند – اقامت سوئد از طریق تولد فرزند

 

در خصوص اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد فرزند می توان گفت که کشورهای جهان برای این موارد دو سیستم را در نظر گرفته اند که این دو سیستم با نام سیستم خاک و سیستم خون شناخته می شود در برخی از کشورها هر دوی این سیستم پذیرفته شده و در برخی کشور ها تنها سیستم خون مورد قبول است در خصوص کشور سوئد باید عرض کنیم که تنها سیستم خون مورد قبول واقع شده است. سیستم خون به این صورت است که اگر زوجی توانسته باشند تابعیت سوئد و یا اقامت دائم سوئد را کسب کرده باشند در صورتی که کودکی از آن ها متولد شود فارغ از اینکه کودک در چه کشور متولد شود والدین او می توانند تابعیت سوئد را برای فرزند خود نیز کسب کنند البته این قانون شامل والدینی که یکی از آن ها جزء اتباع سوئد محسوب می شود نیز می شود.

البته باید به این موارد نیز اشاره کنیم که کودکانی که توسط خانواده ای از سوئد به فرزندخواندگی قبول شده باشند نیز می توانند تابعیت سوئد را کسب کنند. مورد دیگر نیز شامل کودکانی می شود که در خاک سوئد متولد شده اند و پدر و مادر آنان نامعلوم است در این صورت دولت سوئد به کودک متولد شده و یا کودکی که پدر و مادر وی مشخص نیست تابعیت سوئد را می دهد و تمامی خرج و مخارج کودک را به عهده می گیرد.

مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

مهاجرت به سوئد از طریق تولد فرزند

 

به طور کلی در صورتی که شرایط زیر وجود داشته باشد می تواند تابعیت سوئد را از طریق تولد فرزند کسب کرد :

 

  1. اگر مادر کودکی که متولد شده است تابعیت کشور سوئد را داشته باشد تابعیت نیز به فرزند وی نیز منتفل می شود. در این شرایط حتی اگر کودک در خاک کشور دیگری بدنیا آمده باشد باز هم کودک سوئدی محسوب می شود.
  2. اگر فردی خارجی با یکی از اتباع سوئدی ازدواج کند کودکی که از این زوج متولد می شود نیز سوئدی محسوب می شود و تابعیت سوئد نیز به او داده می شود.
  3. کودکی که از یک مرد سوئدی و یک زن خارجی متولد شده باشد حتی اگر پدر و مادر کودک با یکدیگر ازدواج نکرده باشند تابعیت به کودک داده می شود البته باید به این نکته اشاره کنیم که این قانون تنها در صورتی عملی می شود که پدر و مادر کودک تا قبل از سن ۱۸ سالگی فرزند خود با یکدیگر ازدواج کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید