مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

تحصیل در سوئد > کشور فنلاند  > مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

 

فنلاند یکی از کشور هایی است که در شمال اروپا واقع شده است. این کشور با کشور هایی مانند نروژ ، سوئد ، روسیه همسایه است و پایتخت آن نیز شهر زیبای هلسینکی می باشد که بزرگترین شهر فنلاند نیز محسوب می شود. این کشور از واحد پولی یورو استفاده می کند . این کشور پس از کشور ایسلند شمالی ترین کشور دنیا محسوب می شود و معمولا در شهرهای شمالی این کشور جمعیت کمتری به دلیل آب و هوای نامناسب آن زندگی می کنند. این کشور به دلیل شرایط مناسب اقتصادی که دارد مورد توجه مهاجران زیادی قرار گرفته است. برای مهاجرت به این کشور روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این راه ها مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند است در این مقاله قصد داریم تا به این روش از مهاجرت به فنلاند بپردازیم و توضیحاتی را به شما ارائه کنیم.

 

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند – سیستم خون در فنلاند

 

در بیشتر کشور های اروپایی تنها سیستم خون مورد قبول واقع شده است . کشور فنلاند نیز از این قاعده مستثنا نیست. به همین دلیل تنها افرادی می توانند از طریق تولد فرزند اقامت فنلاند و یا تابعیت فنلاند را کسب کنند که والدین آنان تابعیت فنلاند را داشته باشند. به طور کلی تابعیت فنلاند به وسیله یکی از روش های زیر برای فرد صادر می شود:

  1. از طریق تولد : در این روش در صورتی که والدین فرزند تابعیت فنلاند را داشته باشند به کودک نیز تابعیت فنلاند داده می شود البته این مورد تنها بستگی به این دارد که والدین کودک مورد نظر ازدواج کرده باشند.
  2. مشروعیت : فرزندی که در خارج از خاک کشور فنلاند متولد می شود در صورتی که پدر وی در هنگام ازدواج تبعه فنلاند محسوب باشد به وی نیز تابعیت داده می شود
  3. از طریق فرزند خواندگی : در صورتی که کودکی توسط خانواده ای که تبعه سوئد بوده باشند به فرزند خواندگی قبول شود به وی نیز تابعیت سوئد داده می شود. البته این شامل کودکانی می شود که سن آنان زیر ۱۲ سال است.
  4. محل تولد : در صورتی که کودکی در خاک فنلاند متولد شود و به وی تابعیت کشوری دیگر داده نشود تابعیت فنلاند به وی داده می شود.
مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد فرزند – سیستم خون و سیستم خاک در کشورهای مختلف

 

معمولا برای مهاجرت از طریق تولد فرزند به کشور های مختلف دو قانون وجود دارد که این دو قانون با نام سیستم خون و سیستم خاک شناخته می شوند این قوانین به صورت زیر می باشند :

 

سیستم خون : در سیستم خون در صورتی که کودکی از خانواده ای متولد شود که والدین او توانسته باشند تابعیت کشور مورد نظر را کسب کرده باشند تابعیت کشور مورد نظر نیز به کودک متولد شده داده می شود این قانون شامل افرادی نیز می شود که یکی از والدین آنان تابعیت کشور مورد نظر را داشته باشند.

سیستم خاک : در سیستم خاک اگر کودکی در کشوری متولد شود که والدین وی تابعیت کشور مورد نظر را نداشته باشند تابعیت کشور مورد نظر به وی داده می شود . البته این مورد تنها شامل کودک متولد شده می شود نه پدر و مادر وی.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید