مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

تحصیل در سوئد > کشور نروژ  > مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

 

نروژ یکی از کشور های بسیار زیبا و مرفه اروپایی با حقوق شهروندی بسیار بالا می باشد که بسیاری از مهاجران را به مهاجرت به این کشور ترغیب می کند. برای مهاجرت به نروژ و کسب اقامت دائم نروژ راه های مختلفی وجود دارد که افراد علاقه مند به مهاجرت به این کشور می توانند از آن ها استفاده کنند یکی از این روش ها مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند است که ما قصد داریم تا در این مقاله به آن بپردازیم.

 

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند – اخذ تابعیت نروژ با استفاده از سیستم خون و سیستم خاک

 

همانطور که شاید بیشتر شما دوستان بدانید برای کسب اقامت و تابعیت کشوری از طریق تولد دو قانون و سیستم وجود دارد که بیشتر کشور های دنیا حداقل یکی از این قوانین را پذیرفته و اجرا می کنند این قوانین با نام سیستم خون و سیستم خاک شناخته می شود در برخی کشورها مانند برزیل سیستم خاک و در برخی کشور ها مانند سوئد و سوئیس و چندین کشور دیگر سیستم خون پذیرفته شده است. این سیستم ها و قوانین به صورت زیر می باشند :

سیستم خون : سیستم خون به این صورت است که اگر والدین کودکی تابعیت کشوری که سیستم خون در آن پذیرفته شده باشد را داشته باشند می توانند تابعیت کشور مورد نظر را برای کودک خود نیز کسب کنند. البته این قانون شامل افرادی که تنها یکی از والدین آنان تابعیت کشور مورد نظر را دارد نیز می شود.

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

سیستم خاک : سیستم خاک به این صورت است که اگر از زوجی کودکی در خاک کشوری متولد شود حتی اگر آن زوج تابعیت کشور مورد نظر را نداشته باشند کودک آنان تابعیت کشور مورد نظر را دریافت می کند البته این تنها در کشور هایی است که از این سیستم حمایت کرده و آن را اجرا می کنند.

 

 

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند – اخذ تابعیت نروژ با استفاده از سیستم خون

 

در کشور نروژ همانند بسیاری از کشور های اروپایی دیگر تنها سیستم خون پذیرفته شده است و این به این معنی است که تنها در صورتی به کودک متولد شده تابعیت نروژ اعطا می شود که یکی از پدر و مادر وی جزء اتباع نروژ باشند و یا اینکه اقامت دائم نروژ را دارا باشند. اگر فرزندی در کشور نروژ از پدر و مادری که تابعیت کشوری دیگری را دارند متولد شود این کودک باید تا سن ده سالگی ، هفت سال اقامت نروژ را داشته باشد تا بتواند بعد از سن ده سالگی اقامت خود را به شهروندی نروژ و یا تابعیت نروژ تبدیل کند.

باید به این نکته اشاره کنیم که این قانون شامل کودکانی که در خارج از خاک نروژ متولد شده اند ولی پدر و یا مادر آنان دارای تابعیت نروژ می باشند نیز می شود و این تابعیت به آنان نیز اهدا می گردد.

کودکانی که توسط خانواده ای نروژی و یا خانواده ای که تابعیت نروژ را دارا هستند به فرزند خواندگی قبول شده اند نیز می توانند تابعیت کشور نروژ را دریافت کنند

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید