ویزای تحصیلی ایسلند

تحصیل در سوئد > کشور ایسلند  > ویزای تحصیلی ایسلند

ویزای تحصیلی ایسلند

ویزای تحصیلی ایسلند

ویزای تحصیلی ایسلند

 

ایسلند و یا با نام دقیق تر جمهوری ایسلند کشوری است که در مشال اروپا واقع شده است این کشور که به حالت یک جزیره است در شمال اقیانوس اطلس واقع شده است. ایسلند در گذشته یکی از فقیر ترین کشور های دنیا محسوب می شد ولی با گرم شدن صنعت ماهی گیری و دریافت وام های مختلف توانست که تبدیل به یکی از مرفه ترین کشور های دنیا شود. به دلیل شرایط مناسب اقتصادی و همچنین بالا بودن سطح آموزش های ارائه شده در دانشگاه های ایسلند بسیاری از افراد هستند که این کشور را برای ادامه تحصیلی خود انتخاب کرده اند. برای انجام مهاجرت تحصیلی به ایسلند دانشجو باید سعی کند که ویزای تحصیلی ایسلند را کسب کند که دریافت ویزای تحصیلی ایسلند نیز نیازمند شرایطی است که قرار است در این مقاله به بررسی آن بپردازیم.

 

ویزای تحصیلی ایسلند – شرایط تحصیل در دانشگاه های ایسلند

 

تحصیل در دانشگاه های ایسلند معمولا در قالب تحصیل کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود و هر کدام شرایط مخصوص به خودش را دارد. دانشگاه های ایسلند معمولا به دو دسته تقسیم می شوند که این دو دسته دانشگاه های خصوصی ایسلند و دانشگاه های دولتی ایسند هستند. تحصیل در دانشگاه های دولتی ایسلند معمولا به صورت رایگان است ولی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی نیاز است که دانشجو تسلط بسیار مناسبی به زبان ایسلندی داشته باشد. به همین خاطر دانشجویانی که می خواهند در یکی از دانشگاه های دولتی ایسلند مشغول به تحصیل شوند قبل از ارائه درخواست خود به دانشگاه باید در یکی از دوره های زبان ایسلندی در این کشور شرکت کنند و پس از آن می توانند با ارسال مدارک تحصیلی خود پذیرش دانشگاه مربوطه را دریافت کنند. تحصیل در دانشگاه های خصوصی ایسلند علاوه بر زبان ایسلندی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است ولی تنها تفاوتی که بین این دو نوع دانشگاه وجود دارد شهریه ای است که دانشجوی دانشگاه های خصوصی باید پرداخت کند. شهریه های دانشگاه های خصوصی ایسلند با توجه به رشته تحصیلی دانشجو می تواند متفاوت باشد معمولا دانشجویان دوره های پزشکی و دندانپزشکی شهریه های سنگین تری به نسبت دانشجویان فنی مهندسی و هنر باید بپردازند.

تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی در این نوع دانشگاه معمولا نیازمند مدرک زبان انگلیسی آیلتس آن هم با نمره ای در حدود ۶ است و همچنین دانشجویان باید مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده باشند و همچنین تحصیل در این مقطع تحصیلی چیزی در حدود ۴ سال زمان می برد. تحصیل دوره کارشناسی ارشد که معمولا دو سال زمان می برد نیازمند مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶٫۵ و همچنین داشتن مدرک کارشناسی است ، دانشجو در این مقطع تحصیلی علاوه بر گذراندن دروس مورد نظر رشته خود باید پایان نامه ای مناسب را نیز ارائه کنند. تحصیل دکترا در ایسلند نیز همانند دیگر مقاطع تحصیلی نیازمند داشتن مدرک آیلتس با نمره ای در حدود ۷ است همچنین داشتن مدرک کارشناسی ارشد یکی از شروط وارد شدن به این مقطع تحصیلی است ؛ تحصیل دکترا معمولا در قالب ارائه پایان نامه انجام می شود و دانشجو باید موضوع پایان نامه ای را مشخص کند و در حیطه همان موضوع شروع به انجام فعالیت های مختلف و جمع آوری اطلاعات کند تا زمانی که پایان نامه خود را کامل کند ؛ پس از تکمیل پایان نامه و ارائه کردن آن در مقابل اساتید دانشگاه در صورت قبولی می تواند مدرک تحصیلی خود را دریافت کند.

 

ویزای تحصیلی ایسلند – مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی ایسلند

 

همانطور که به آن اشاره کردیم دانشجویانی که قصد تحصیل در ایسلند را دارند باید سعی کنند که ویزای تحصیلی ایسلند را دریافت کنند تا اجازه ورود به خاک ایسلند را داشته باشند. برای دریافت ویزای تحصیلی ایسلند دانشجویان در ابتدا باید سعی کنند که پذیرش یکی از دانشگاه های ایسلند را کسب کنند و سپس می توانند با مراجعه به سفارت ایسلند در کشور خود و طی کردن مراحل اداری ویزای تحصیلی ایسلند را بدست آورند. مدت زمان ویزای تحصیلی که به فرد ارائه می شود بستگی به مقطع تحصیلی است که دانشجو درخواست می دهد همانطور که اشاره کردیم مقطع کارشناسی معمولا به در حدود ۴ سال زمان می برد و معمولا ویزایی که سفارت به دانشجو ارائه می کند در همین حدود است کارشناسی ارشد و دکترا نیز طبق مدت زمان تحصیل است. در هر صورت اگر تحصیل دانشجو بیش از مدت زمان ویزای او طول بکشد این ویزا قابلیت تمدید تا یک مدت زمانی را دارا می باشد.

برای کسب ویزای ایسلند در هنگام مراجعه به سفارت ایسلند باید مدارک زیر همراه فرد باشد :

 

  1. فرم درخواست ویزا که معمولا باید از سایت سفارت ایسلند دریافت و تکمیل شود
  2. نامه درخواست پذیرش دانشگاه
  3. چند قطعه عکس در سایز مورد نیاز برای پاسپورت
  4. پاسپورت به همراه اعتبار مناسب
  5. گواهی عدم سوء پیشینه
  6. گواهی سلامت پزشکی
  7. تمامی مدارک تحصیلی
  8. تعیین محل اقامت در ایسلند
  9. نامه تمکن مالی
ویزای تحصیلی ایسلند

ویزای تحصیلی ایسلند

ویزای تحصیلی ایسلند – هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند

 

هزینه های تحصیل در ایسنلد همانطور که به آن اشاره کردیم بستگی به نوع دانشگاهی دارد که فرد درخواست می دهد. دانشگاه های دولتی ایسلند به صورت رایگان هستند و زبان مورد نیاز برای تحصیل در آن ها ایسلندی است ولی دانشگاه های خصوصی دارای شهریه های سالانه هستند. دانشجویان برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور باید در ابتدا مبلغی در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ پوند را به دانشگاه بپردازند و سپس پس از آن و ورود به دانشگاه های ایسلند باید به صورت سالانه مبلغی در حدود ۴ تا ۸ هزار یورو را در قالب شهریه به دانشگاه های ایسلند بپردازند.

هزینه های زندگی در ایسلند با توجه به سبک زندگی دانشجو متفاوت است ولی به صورت کلی می توان گفت که با هزینه ای در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه می توان به راحتی در این کشور زندگی کرد. این هزینه شامل خوراک ، پوشاک ، هزینه حمل نقل و محل اقامت فرد می شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید