ویزای تحصیلی دانمارک

تحصیل در سوئد > کشور دانمارک  > ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

 

در چندین سال گذشته و با توجه به علاقه مردم برای ادامه تحصیل در کشور های اروپایی شاهد رشد مهاجرت افراد به کشور دانمارک هستیم. با توجه به شرایط مناسب اقتصادی و شرایط مناسبی که این کشور برای زندگی و تحصیل دارد مهاجرت تحصیلی به دانمارک می تواند یکی از مناسب ترین راه های مهاجرت به دانمارک باشد. تحصیل در دانشگاه های دانمارک این امکان را به دانشجویان بین المللی می دهد تا اقامت دانمارک را از این طریق کسب کنند. در این مقاله می خواهیم به بررسی ویزای تحصیلی دانمارک بپردازیم.

 

ویزای تحصیلی دانمارک – شرایط تحصیل در دانشگاه های دانمارک

 

کشور زیبا و پیشرفته دانمارک همه ساله مورد توجه بسیاری از دانشجویان بوده است. در طی دهه های گذشته در دانمارک با توجه به رشد کیفیت آموزشی در دانشگاه های دانمارک این کشور یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل محسوب می شود. به لحاظ کیفیت بالای آموزشی این کشور توانسته است که رتبه پنجم را به لحاظ کیفیت به دست بیاورد و به همین خاطر مدارکی که از دانشگاه های دانمارک برای دانشجویان صادر می شود دارای اعتبار بالایی می باشد. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های دانمارک کار در حین تحصیل است که می تواند برای دانشجویانی که علاقه به اقامت در دانمارک و کار در این کشور دارند بسیار خبر خوبی باشد.

تحصیل در دانشگاه های دانمارک با توجه به رشته تحصیلی فرد و مقطع تحصیلی او متفاوت است معمولا تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در دانمارک در حدود ۴ سال زمان می برد که دانشجویان بین المللی در صورتی که این مدرک را کسب کنند مجوز تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را بدست می آورند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دانمارک دانشجو باید به زبان دنیش که زبان دانمارک است دوره های تحصیلی را بگذراند. امکان یاد گرفتن و تسلط پیدا کردن به این زبان در کشور دانمارک وجود دارد و دانشجو می تواند با شرکت کردن در دوره های زبان دنیش مجوز لازم برای حضور در کلاس های درس را پیدا کند. کار در حین تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا به این صورت است که دانشجو می تواند ۱۰ ساعت در هفته را به کار موقت در دانمارک مشغول شود و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل در این کشور را بدست آورد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک نیز معمولا دو سال می باشد که دانشجویان برای ورود به این مقطع باید حتما مدرک کارشناس خود را با نمرات مناسب کسب کرده باشند. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو همانند دوره کارشناسی باید دروسی را در دانشگاه خود با نمرات قبولی بگذراند و در نهایت با ارائه یک پایان نامه مناسب می تواند مدرک تحصیلی خود را دریافت کند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کنار زبان دانمارکی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک نیز معمولا بین ۳ تا ۵ سال با توجه به رشته تحصیلی دانشجو است و دانشجو باید به کار تحقیقاتی در حوزه موضوع پایان نامه ای که مشخص کرده است بپردازد و در صورتی که بتواند پایان نامه مناسبی از خود ارائه کرده و در مقابل اساتید دانشگاه مربوطه به خوبی از آن دفاع کند می تواند مدرک تحصیلی خود را دریافت کند. تحصیل در مقطع دکترا نیز به زبان انگلیسی است و دانشجو باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ای در حدود ۷ را داشته باشد. در مقطع دکترا در دانمارک دانشجو می تواند با ۳۰ ساعت کار در هفته بخشی از هزینه های خود را به دست آورد.

 

ویزای تحصیلی دانمارک – هزینه های تحصیل در دانمارک

 

هزینه های تحصیل در دانمارک در هر مقطع تحصیلی و همچنین رشته تحصیلی می تواند مقداری متفاوت باشد اما به طور میانگین برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک دانشجو باید هزینه ای در حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار کرون به صورت سالانه به دانشگاه مربوطه بپردازد. اما نکته مثبتی که برای تحصیل در دانمارک وجود دارد این است که در صورتی که دانشجویان بین المللی تسلط کافی را به زبان دنیش داشته باشند امکان تحصیل کردن در دانشگاه های دانمارک به صورت کاملا رایگان وجود دارد. دانشجویانی که تسلط کافی را به زبان این کشور دارند می توانند از بورسیه های تحصیلی که در این کشور به دانشجویان ارائه می شود نیز استفاده کنند ولی برای این بورسیه های تحصیلی دانشجو باید مدرک زبان آیلتس با نمره ای در حدود ۶٫۵ داشته باشد.

 

ویزای تحصیلی دانمارک – مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانمارک

 

  1. مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
  2. مدرک زبان انگلیسی
  3. پاسپورت با اعتبار کافی
  4. مدارک تمکن مالی
  5. نامه پذیرش دانشگاه
  6. فرم درخواست ویزای تحصیلی دانمارک به صورت تکمیل شده
  7. چند قطعه عکس در سایز مورد نیاز برای پاسپورت
  8. دریافت بیمه سفر
  9. مدارک تحصیلی دوره های گذشته
  10. اطلاعات دقیق در مورد برنامه تحصیلی دانشجو
ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک – هزینه های زندگی در دانمارک

 

دانمارک یکی از کشور هایی است که هزینه های زندگی در آن به نسبت دیگر کشور های اروپایی مقداری بالاتر می باشد. هزینه های زندگی در دانمارک برای دانشجویان به صورت میانگین چیزی در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه است که معمولا شامل هزینه های مسکن ، غذا ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه ها می شود.

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید