ویزای تحصیلی فنلاند

تحصیل در سوئد > کشور فنلاند  > ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند

 

فنلاند از دسته کشور های بسیار زیبا و صنعتی اروپا محسوب می شود. سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا و با استفاده از تور فنلاند و یا تور های اروپایی به این کشور سفر می کنند. این کشور به دلیل شرایط مناسبی که دارد یکی از بهترین کشور های اروپایی برای ادامه تحصیل محسوب می شود. برای رفتن به فنلاند و تحصیل در دانشگاه های فنلاند دانشجو باید سعی کند که ویزای تحصیلی فنلاند را دریافت کند. در این مقاله می خواهیم به توضیح و نحوه دریافت ویزای تحصیلی فنلاند بپردازیم و در این خصوص توضیحاتی را ارائه کنیم.

 

ویزای تحصیلی فنلاند – قوانین ویزای تحصیلی فنلاند

 

برخی از دانشگاه های فنلاند شرایطی را فراهم کرده اند تا افرادی که علاقه مند به تحصیل در فنلاند هستند با شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های فنلاند در صورتی که بتوانند نمره قبولی را از این آزمون ها کسب کنند و شرایط مورد نیاز برای تحصیل در فنلاند را داشته باشند می توانند وارد دانشگاه های مورد نظر شده و ادامه تحصیل بدهند. آزمون های ورودی این دانشگاه های فنلاند با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد و برخی از این دانشگاه نیز سختی هایی را در خصوص داشتن مدرک زبان انگلیسی در نظر می گیرند و برخی ای این دانشگاه ها نیز حساسیت کمتری در این خصوص دارند.

تحصیل در فنلاند با استفاده از بورسیه هیا تحصیلی فنلاند نیز امکان پذیر است و معمولا دانشجویانی می توانند از این بورسیه ها استفاده کنند که شرایطی مانند معدل درسی بالا و همینطور رزومه کامل تحصیلی را داشته باشند. بورسیه های تحصیلی فنلاند این فرصت را به دانشجو می دهد تا به صورت کاملا رایگان در این کشور ادامه تحصیل بدهد و تمامی هزینه های او از طریق این بورسیه ها پرداخت شود. البته این مورد بستگی به نوع بورسیه ای که دانشجو دریافت می کند نیز دارد و بورسیه های کامل شامل پرداخت تمامی هزینه های دانشجو می شود و حتی این امکان نیز وجود دارد که به صورت ترمی به دانشجو مبلغی نیز به عنوان حقوق پرداخت شود. در بورسیه های عادی معمولا بخشی  از هزینه های تحصیلی دانشجو شامل بورسیه می شود و بخشی دیگر باید توسط دانشجو پرداخت شود.

 

ویزای تحصیلی فنلاند – مدارک عمومی برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند

 

برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند دانشجو باید یک سری مدارک و شرایط عمومی را داشته باشد. در ابتدا معمولا اولین مدرکی که مورد بررسی قرار می گیرد پاسپورت دانشجو است که باید اعتباری بیشتر از ۷ ماه داشته باشد و همینطوری پاسپورت دانشجو باید دارای دو برگ سفید برای مهر و امضا باشد. در مرحله بعدی دانشجو باید از تمامی مدارک هویتی خود مانند شناسنامه و کارت ملی کپی تهیه کند و مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه کند. مدرک بعدی که بسیار مورد توجه قرار می گیرد مدارک مربوط به تمکن مالی است که باید نشان دهنده این باشد که دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های فنلاند به لحاظ مالی مشکلی ندارد و می تواند از پس خرج و مخارج خود در این کشور بر بیاید. عکس نیز یکی از مورد های مهم برای دریافت ویزای تحصیلی است که باید در اندازه سه در چهار و کاملا طبیعی تهیه شود.

 

 ویزای تحصیلی فنلاند – مدارک تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند

برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند دانشجو باید یک سری مدارک را علاوه بر مدارک عمومی داشته باشد. برای شرکت در مقطع کارشناسی در دانشگاه های فنلاند دانشجو باید مدرک تحصیلی دیپلم خود یا پیش دانشگاهی را دریافت کرده باشد و تمامی ریزنمرات ان را دریافت و به زبان انگلیسی ترجمه کند. برای شرکت در مقطع کارشناسی ارشد نیز از دانشجو مدارک دوره کارشناسی به همراه ریزنمرات دوران تحصیلی و ترجمه آن درخواست می شود. در دکترا شرایط مقداری سختگیرانه تر است و دانشجو باید در ابتدا موضوعی را برای پایان نامه خود انتخاب کند که غیر تکراری و قابل قبول باشد. معمولا در این مقطع تمامی مدارک تحصیلی دانشجو به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد و یکی از مهم ترین بخش های آن نیز مربوط به پایان نامه ای است که دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد خود به دانشگاه مربوطه ارائه کرده است. به طور کلی کشور فنلاند به دنبال جذب افرادی است که ایده های بسیار کاربردی و پول ساز دارند که این ایده ها بتواند به شرایط اقتصادی این کشور کمک کند.

مورد دیگری که بسیار مهم است این است که دانشجو برای تحصیل در مقاطع فوق نیاز به کسب مدرک زبان انگلیسی دارد و مدر زبانی که مورد قبول دانشگاه های فنلاند است معمولا مدرک زبان آیلتس با نمره ای بالای ۶ می باشد.

ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند

 

ویزای تحصیلی فنلاند – هزینه های دریافت ویزای تحصیلی فنلاند

 

برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند دانشجو باید هزینه هایی را پرداخت کند. در ابتدا برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند از دانشجو هزینه ای دریافت می شود که دانشجو باید این هزینه ها را به صورت یورو و به حساب سفارت فنلاند واریز کند. در روز مصاحبه با سفارت فنلاند نیز معمولا مبلغی از دانشجو دریافت می شود که در صورت قبولی و یا عدم قبولی بازگشت داده نخواهد شد. مورد دیگری که برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند بسیار با اهمین است گردش مالی حساب بانکی فرد است که به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید