کارت اقامت کشور سوئد

تحصیل در سوئد > دسته‌بندی نشده  > کارت اقامت کشور سوئد

کارت اقامت کشور سوئد

کارت اقامت سوئد

کارت اقامت کشور سوئد

زمانی که فرد مجوز اقامت در کشور سوئد را اخذ مینماید ، کارتی به عنوان تاییدیه اقامت جهت زندگی در کشور سوئد را دریافت خواهد کرد.

محتوی این کارت شامل نوعی تراشه الکتریکی است که اطلاعاتی در زمینه اثر انگشت و عکس وی می باشد ؛ لذا در تمامی مراکز دولتی به خصوص مراکز درمانی همواره می بایست این کارت همراه فرد باشد.

به طور کلی تمامی افراد خواستار دریافت مجوز اقامت در کشور سوئد ملزم به انجام انگشت نگاری و عکس برداری هستند، لیکن صرفاً کودکان زیر شش سال و افرادی که دچار نواقص جسمانی بوده و دارای اثر انگشت نمی باشند ، نیازی به ارائه اثر انگشت نخواهند داشت ؛ اگر به هر دلیلی فرد ملزم به تغییر کارت اقامت خود باشد، می بایست مجدد اثر انگشت و عکس برداری از وی صورت گیرد.

زمانی که مبادرت به عکس برداری و انگشت نگاری صورت گرفت ، کارت اقامت فرد صادر می گردد ،در ابتدا حکم تایید کارت صادر می شود، سپس بعد از ابلاغیه این حکم چهار هفته صدور کارت اقامت به طول می انجامد.

 کارت اقامت کشور سوئد اطلاعات موجود در کارت اقامت سوئد

کارت اقامت حاوی اطلاعاتی از جمله نوع اجازه اقامت ، همچنین میزان اعتبار اقامت فرد در کشور سوئد می باشد .

در برخی از کارت های اقامت اجازه کار کردن صادر شده است ؛ وقتی در حکم دریافتی به اجازه کار اشاره ای نشده باشد، این موضوع در پشت کارت اقامت درج می گردد اما در صورتی که در حکم دریافتی به این موضوع اشاره شده باشد نیازی به درج موضوع در پشت کارت نمی باشد.

یکی از نکات مهم در ارتباط با کارت اقامت ، نام درج شده در کارت می باشد که می بایست با اسم درج شده در پاسپورت مطابقت داشته باشد؛ در صورتی که نام متقاضی در کارت درج شده به اشتباه ثبت شده باشد می بایست فرد متقاضی به سازمان نمایندگی مهاجرت و یا سفارت کشور سوئد جهت دریافت مجدد کارت اجازه اقامت این کشور حضور به عمل رساند، لذا به همراه داشتن پاسپورت نیز امری ضروری تلقی می شود.

اشخاص در صورت فرآیند تغییر نام ملزم به حضور در نمایندگی مالیات جهت انجام مراحل ثبت اسم جدید می باشند ، سپس بعد از مدتی نمایندگی مهاجرت مجدد کارت اجازه اقامت فرد را صادر خواهد کرد به همین دلیل می بایست افراد به سازمان نمایندگی مهاجرت مراجعه نمایند.

در صورت سفر نیز کارت اجازه اقامت و پاسپورت از مدارک ضروری جهت ارائه به متصدیان می باشد.

کارت اقامت کشور سوئد-گم کردن کارت اقامت سوئد

در صورت گم شدن کارت اقامت ، فرد می بایست این موضوع را در اولین فرصت به اداره پلیس گزارش دهد ، پس از آن با مراجعه به اداره مهاجرت و انجام عکس برداری و انگشت نگاری مجدد کارت وی صادر گردد .

در زمان حضور در اداره مهاجرت فرد می بایست حتما گزارش پلیس مبنی بر گم شدن کارت اقامت را  به همراه خود داشته باشد.

در صورت کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر به سایت گروه آتیه آفرینان ایرانیان مراجعه کرده و سوالات خود را از طریق شماره های مندرج در سایت با ما در میان بگذراید.

گروه آتیه آفرینان ایرانیان – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

شماره تماس ۰۲۱۷۲۲۰۷

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید